Domů » Bleskovky » Konec značky Nexus? Očekávané smartphony od HTC mají nést pouze logo Google

Konec značky Nexus? Očekávané smartphony od HTC mají nést pouze logo Google

Za několik týdnu bychom se měli dočkat představení nových referenčních smartphonů od Google, které se mají stát výkladní skříní nové generace systému Android. Tyto telefony dosud vždy nesly označení Google Nexus, avšak letošní modely vyvíjené společností HTC pod kódovými označeními Sailfish a Marlin by se podle posledních informací měly jmenovat jinak.

nexus

Zdroje blízké serveru Android Central tvrdí, že letošní „Nexusy“ na sobě neponesou ani logo Nexus, ani logo HTC, ale bude je zdobit buď logo Google, patrně zastoupené písmenem G. Může se také objevit zcela nová podznačka, jejíž název však zatím není známý. Zdá se, že Google přechází na zcela nový koncept, což ostatně dokázal uvedením Androidu 7.0 na trh v předstihu před letošní řadou referenčních smartphonů.

google

Ty by navíc neměly dostat Android ve zcela čisté podobě, ale systém „vylepšený“ o přídavné aplikace a vylepšené prostředí. Datum představení telefonů Sailfish a Marlin je stále ve hvězdách, jejich premiéru by navíc mohly doprovodit dva nové modely hodinek postavených na platformě Android Wear.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments