Domů » Bleskovky » Konec značky Nexus? Očekávané smartphony od HTC mají nést pouze logo Google

Konec značky Nexus? Očekávané smartphony od HTC mají nést pouze logo Google

Za několik týdnu bychom se měli dočkat představení nových referenčních smartphonů od Google, které se mají stát výkladní skříní nové generace systému Android. Tyto telefony dosud vždy nesly označení Google Nexus, avšak letošní modely vyvíjené společností HTC pod kódovými označeními Sailfish a Marlin by se podle posledních informací měly jmenovat jinak.

nexus

Zdroje blízké serveru Android Central tvrdí, že letošní „Nexusy“ na sobě neponesou ani logo Nexus, ani logo HTC, ale bude je zdobit buď logo Google, patrně zastoupené písmenem G. Může se také objevit zcela nová podznačka, jejíž název však zatím není známý. Zdá se, že Google přechází na zcela nový koncept, což ostatně dokázal uvedením Androidu 7.0 na trh v předstihu před letošní řadou referenčních smartphonů.

google

Ty by navíc neměly dostat Android ve zcela čisté podobě, ale systém „vylepšený“ o přídavné aplikace a vylepšené prostředí. Datum představení telefonů Sailfish a Marlin je stále ve hvězdách, jejich premiéru by navíc mohly doprovodit dva nové modely hodinek postavených na platformě Android Wear.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. tom_82 (neregistrovaný)

  Informace o chystaných novinkách jsou zajímavé a začínám pomalu uvažovat nad tím, že o Vánocích udělám výjimku a vyměním svůj iPhone za Nexus (který jsem ještě nezkusil).

  Otázkou však zůstává, OD KDY budou Nexusy v této republice oficiálně dostupné na adekvátní úrovni? Google zde nabízí zajímavé služby v češtině, mapy v češtině, přehledy, hlasového asistenta v češtině .. ale když jsem se zajímal o loňský Nexus 6P, tak u nás byl oficiálně dostupný až od dubna či května, ještě za poměrně vysokou cenu.. Doufám, že nás Google letos příjemně překvapí..(!)

  • Martin P. (neregistrovaný)

   – hlasového asistenta kompletně v češtině Google nemá
   – distribuci do ČR nezajišťuje Google, ale výrobce a to třeba u 6P by Huawei
   – tedy bude to né až rozhodně Google, ale až si uráčí zastoupení HTC

   Někteří z nás proto jeli kdysi pro nový Nexus 5 do Dráždan, stejně jako pro nový iPhone. Jen sme nestanovali před imaginárním „Googlestorem“, ale koupili jsme ho normalně ve velké elektromarketu….

   • tom_82 (neregistrovaný)

    – OK, Google Now tedy není kompletně v češtině, ale je alespoň částečně..

    – Logicky jsem předpokládal, že když jde o referenční zařízení Googlu, tak že se bude starat o distribuci primárně Google. Minimálně skrze „Google Store“, jehož absenci v Rumunsku chápu, ale v Česku ne..

    Díky za reakci, když tak si případě zajedu do Reichu, nebo v tom horším (pohodlnějším) případě skončím u iPhonu 7..

 2. Martin (neregistrovaný)

  Neměly by dostat android ve zcela čisté podobě, ale systém „vylepšený“…..chápu CyanogenMod to jistí. Měli tam radši nechat čistý droid a né ho zabalastit :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).