Konec nespolehlivým klávesnicím? Apple si patentoval originální řešení

MacBooky jsou sice skvělé stroje, nicméně až příliš často se potýkají s různými technickými problémy. Není divu, honba za co nejtenčím notebookem a nasazování inovací bez dostatečného testování si občas vybere svou daň. Nejviditelnější potíží MacBooků je jejich „motýlková“ klávesnice, která sice představila revoluční mechanismus, ale ten selhal při kontaktu i se sebemenším kouskem nečistot. Aby tomu Apple předešel, zkouší opět inovovat.

Alespoň to lze vyčíst z nově registrovaného patentu. Díky němu bychom se v budoucnu mohli dočkat řešení, které by mohlo nahradit současné klávesnice vybavené speciálními membránami, které byly přidány jako reakce na vysokou poruchovost. Na americkém patentovém úřadě si Apple zaregistroval klávesnici, která nahrazuje pohyblivé klávesy skleněným panelem s haptickou odezvou a s vyvýšeninami v místech, kde by se klávesy běžně nacházely.

Nastal konec „fyzickým“ klávesnicím?

Haptickou odezvu zajistí mírný pohyb kláves díky vyvýšeným částem a mezerami mezi jednotlivými klávesami. Použití skla namísto tradičních materiálů by umožnilo vyrobit klávesnici spolehlivější a tenčí. Otázkou je, jak by se k takovému řešení postavili lidé, kteří nedají na klávesnici u MacBooků dopustit a potřebují pro psaní pořádnou hmatovou odezvu. U nich by si takto inovovaný MacBook příliš sympatií nezískal.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku