Domů » Články » Komunikátory HP řady hw6900: kde budou k dostání?

Komunikátory HP řady hw6900: kde budou k dostání?

Společnost HP nedávno zveřejnila další informace o nových komunikátorech iPAQ řady hw69xx. Tentokrát se však  nejedná o hardwarovou specifikaci, ale pouze o předběžný seznam zemí, kde budou jednotlivé modely k dostání. Česko v tomto výčtu chybí, přesto věřím, že bude možno je sehnat v některých internetových obchodech. Příchozí dva základní modely hw6910 (bez integrovaného fotoaparátu) a hw6915 s kamerou, se pravděpodobně v ničem jiném lišit nebudou. 

Očekává se, že displeje těchto zařízení budou mít rozlišení jen 240×240 pixelů, což je dnešní dobu přeci jen málo (nemluvě o možných problémech zobrazování aplikací z důvodu čtvercového displeje). Oba přístroje se pochlubí integrovaným Wi-Fi přijímačem (pouze pomalejší varianty 802.11b), a GPS modulem. Komunikátory nebudou podporovat sítě UMTS. Zdá se tedy, že jedinou větší změnou oproti předchozí řadě tak bude rychlejší procesor a nový OS Windows Mobile 5.0.

Technické specifikace řady iPAQ hw 6900
Síť:
GSM Triband, GPRS/EDGE
Systém: Windows Mobile 5.0 PPC Phone Edition
Procesor: Intel Xscale 416 MHz
Paměť: 128 MB ROM, 64 MB RAM
Rozšiřitelnost: miniSD slot
Displej: dotykový TFT 3“ s rozlišením 240×240 px, zobrazí 16-bitové barvy
Dig.fotoaparát: 1,3 mpx, blesk
Data a rozhraní: Wi-Fi, IrDa, Bluetooth 1.2
Rozměry a hmotnost: 118 x 71 x 21 mm, 165 g
Další: GPS přijímač

Zdroj: msmobiles

Radek Mikudík

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).