Domů » Bleskovky » Kompaktní Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S míří na český trh, cena je příznivá

Kompaktní Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S míří na český trh, cena je příznivá

Na český trh míří další zástupce kompaktních smartphonů, tentokrát s logem značky Alcatel OneTouch a trochu krkolomnějším názvem Idol 2 Mini S, který je nástupcem staršího modelu Idol Mini. Displej telefonu nepatrně narostl na 4,5 palce a výbavu obohatilo rychlá LTE data a také bezkontaktní technologie NFC.

IPS displej nabídne qHD rozlišení (540 x 960 px, 245 ppi). Hnacím motorem se stal čtyřjádrový Snapdargon (MSM8926) s taktem 1,2 GHz pro každé jádro, který doplní 1 GB RAM a 8GB interní úložiště, ze kterého bude uživatelsky přístupných 5 GB. Další prostor bude možné získat díky slotu na microSD karty (až 32 GB). Rozměry telefonu jsou 129,5 x 63,5 x 8,5 mm, hmotnost přijatelných 116 gramů.

Ve výbavě dále najdeme 8Mpx fotoaparát, GPS, Glonass, Bluetooth 4.0, FM rádio s RDS, Wi-Fi (802.11 b/g/n) a 2000mAh baterii, kterou podle informací od výrobce dobijete za rovné 3 hodiny. Podobně jako Nokia nebo LG, i nový Alcatel OneTouch nabídne možnost odemčení obrazovky pouhým poklepáním prstu na displej. Příjmená je také cena – novinka bude k dostání v následujících dnech ve světle šedomodré metalické barvě Cloudy za 4 990 Kč s DPH.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

  1. Název rulz

  2. PDD (neregistrovaný)

    nedá mi to se nezeptat..Jirko jak se ti líbila Svojšická techno akce?bylo zajímavé tam vidět někoho z mobilní branže :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).