TOPlist

Klasický iPhone 15 opět ostrouhá. Vyhnou se mu dvě populární funkce

iPhone 15
  • ProMotion displej bude údajně vyhrazen pouze pro iPhone 15 Pro a Pro Max
  • 120Hz LTPO panely budou i nadále exkluzivní pro dražší iPhony
  • Always-on se ani v letošním roce na základní modely nejspíše nepodívá

Zatímco v minulosti se rozdíly mezi základními a Pro variantami iPhonů téměř daly spočítat na prstech jedné ruky, do budoucna podle posledních indicií plánuje Apple své profotilo odlišit v rámci několika klíčových funkcí. Tentokrát se podle spekulací v Cupertinu řeší ProMotion, jak Apple honosně nazývá adaptivní obnovovací frekvenci displeje a také funkce Always-on.

Obě tyto populární vychytávky by podle známého leakera yeux1122 měly být vyhrazeny pouze pro varianty iPhonu 15 s přídomkem Pro, tedy stejně jako tomu je u současné generace. Adaptivní obnovovací frekvence nejenže pomáhá větší plynulosti zobrazování obsahu, ale také umí šetřit baterii, obzvláště v kombinaci s funkcí Always-on, se kterou Apple přišel poměrně nedávno a která se také na základní modely nejspíše nepodívá.iPhone 15Nepřehlédněte

iPhone 15 znovu uniká. Nejdražší model potěší příznivce bezrámečkových displejů

Podle yeux1122 se vybavenější iPhony 15 Pro a Pro Max mohou těšit na 120Hz LTPO panely. Tento krok nicméně není až tak překvapivý, neboť odlišné displeje se u základních a Pro verzí iPhonů objevují už několik posledních let. Otázkou zůstává, k jakým dalším ústupkům se Apple v případě základních modelů příští generace iPhonů odhodlá vzhledem k tomu, že se spekuluje o příchodu Dynamického ostrova i na levnější zařízení.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku