Domů » Bleskovky » Kdy oceníte ovládání auta z mobilu nejvíce? Když je parkoviště pod vodou!

Kdy oceníte ovládání auta z mobilu nejvíce? Když je parkoviště pod vodou!

Pro jednoho hloupost a pro druhého příjemná ukázka technologie v automobilovém průmyslu. Na mysli mám vzdálené ovládání vašeho auta, a to nejen odemknutí či zamknutí, ale funkci, kterou nabízí například Tesla či určité modely od automobilky BMW.

2016 BMW 7 Series | Remote Control Parking

Známe to asi každý, zatímco jste na obchodním jednání či schůzce s kamarádem, spustí se silný déšť, který zaplaví celé parkoviště. Zákon schválnosti pak funguje tak, že jste si zrovna včera umyli nejen váš automobil, ale stejnou péči dostaly i vaše boty. Krásný modelový příklad, kdy za kus technologie ve vašem autě budete rádi.

Jednoduše si vaše auto „zavoláte“, abyste nemuseli šlapat do vody. Tesla tuto funkci podporuje už léta a její výhodou je, že auto umí i zatáčet. Ostatně se na to můžete podívat ve videu pod tímto odstavcem. Jistý majitel Tesly Model Y natočil, kdy se vám zmíněná funkce může hodit.

So it rained for like an hour and when I finally was able to go the my car I realized that it was in a flooded area. I remembered about the Smart Summon and put it to work. It did a really good job better than expected. Thank you @elonrmuskk and @teslamotors team !! . . . #tesla #teslamodels #electricvehicle #elonrmuskk #electricvehicles #teslavibes #teslacar #car #cars #teslaclub #teslaowners #teslamodely #teslafan #teslafamily #carsofinstagram #the_tesla_model_y #tesla #teslamotors #modelY #carsofinstagram #TheTeslaModelY #myteslamiami #teslamodely #electricvehicle #theteslalife #getenergi #teslathis #carswithoutgas #ihatetesla #tesla_regram #officialteslas #onlyindade

A post shared by Loghi007 (@loghi007) on

Nutno podotknout, že podobnou funkci mají i modely od BMW. Avšak ty zvládají jen cestu dopředu a dozadu. I to se však může hodit. Pokud máte například těhotnou manželku a auto vedle vás zaparkovalo tak blízko, že dveře není možné dostatečně otevřít. Nevýhodou řešení BMW je, že musíte být blízko auta. Zmínit můžeme i Audi A8, které pro změnu stačí zaparkovat před plot u vašeho rodinného domu, načež si samo otevře jak bránu, tak i garáž a zaparkuje.

Zastavíme u obchodního centra a auto si následně samo zaparkuje. Jakmile se budete blížit k východu, auto pro vás přijede. Vy jen naložíte nákup a odjedete. I takto by mohla vypadat budoucnost. Otázkou je, jak moc je vzdálená.

Patrik Svatoš

Šéfredaktor automobilové sekce, který má rád technologie, auta, fandí Olympique Marseille a nedokáže žít bez kofeinu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).