Domů » Bleskovky » Kazam uvede na český trh odolný smartphone Thunder 340R s KitKatem a cenou pod 5000 Kč

Kazam uvede na český trh odolný smartphone Thunder 340R s KitKatem a cenou pod 5000 Kč

Britská společnost Kazam během následujících týdnů uvede na český trh odolný smartphone Thunder 340R, který je určený především pro uživatele, jež zařízení potřebují používat v drsném prostředí. Hardwarové parametry napovídají, že se bude jednat telefon nižší střední třídy. O zobrazování se postará čtyřpalcový IPS displej, bohužel jen s rozlišením 480 x 800 px, který doplní quad-core procesor od Qualcommu s taktem 1,2 GHz, 1 GB RAM a 4GB interní úložiště. Nezapomnělo se ani na slot pro pam. karty microSD (až 32 GB).

Thunder 340R běží na Androidu 4.4.2 KitKat a stejně jako jiné modely tohoto výrobce nabízí podporu pro dvě aktivní SIM karty. Spokojit se ale budete muset pouze s kombinací GSM/3G, na LTE se zapomnělo. Ve výbave dále najdeme Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1, GPS, FM rádio či 8Mpx fotoaparát s autofocusem a možností nahrávat video v HD rozlišení při 30 fps. Na přední straně má své místo VGA kamerka.

Celkové rozměry novinky jsou 139 x 74,1 x 19 mm a díky robustnímu zpracování a certifikaci IP67 telefon vydrží i hrubší zacházení. Ve vodě v hloubce 1 metr jej můžete nechat maximálně 30 minut. Stejně jako všechny ostatní smartphony od Kazamu, i tento je vybaven nadstandardní garancí bezplatné výměny displeje v případě jeho poškození v prvním roce od koupě. Thunder 340R bude k dispozici v nejbližších týdnech za doporučenou cenu 4 999 Kč. 

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Já nevím, mě přijdou všechny ty Evolvea, Aligátory, Kazamy,…. odolné telefony nějak všechny podle jednoho výkresu…, ale aby to mělo kloudně čitelný displej venku, to ne:-/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).