- Po internetu kolují zábavná a nepříliš lichotivá videa ze hry The Walking Dead: Destinies
- Fanoušci oblíbené postapokalyptické série upozorňují za podivné filmečky i nepovedenou hratelnost
Letošní rok se nese ve znamení nebývalého množství kvalitních počítačových a konzolových her, které již za několik týdnů svedou lítý boj o prestižní vítězství na tradičním udílení videoherních cen The Game Awards. V záplavě zdařilých počinů v čele s Baldur’s Gate 3 či pokračováním Zeldy tak tentokrát možná o to více vyniknou také tituly, které bychom zařadili spíše na opačnou stranu spektra. Na seznamu nepříliš zdařilých projektů se v konečném zúčtování možná objeví i titul The Walking Dead: Destinies, na jehož účet se aktuálně baví hráči napříč internetem.
Málo muziky za hodně peněz?
Vydání hry sice nepředcházela masivní marketingová kampaň a rozpočet na vývoj se patrně neřadil k nejvyšším, přesto se jedná o titul opatřený známou komiksovou a seriálovou licencí, což samo o sobě vzbudilo v mnoha hráčích zvědavost. Hra se navíc prodává za poměrně vysokou cenu 50 dolarů (v tuzemských e-shopech si konzolovou verzi můžete předobjednat za 1199 korun bez ohledu na platformu).
Nejtvrdší kritika dopadá zejména na prapodivné statické cutscény, které zachycují hlavní postavy mnohdy se strnulými a celkově nepřirozenými grimasami, o čemž se ostatně můžete přesvědčit na náhledovém obrázku nebo v níže přiloženém příspěvku na sociální síti X. Předělové filmečky nicméně nejsou jediným vážnějším nedostatkem. Nedotaženým dojmem působí také hratelnost, ať už se jedná o toporné animace, či nepřesvědčivý soubojový systém.
I NEED A COPY OF THE WALKING DEAD DESTINIES STAT ! pic.twitter.com/1XvDzuiHPY
— Neo64🤍🖤 (@Neonagi64) November 18, 2023
Mezi nejhoršími také Glum či King Kong
The Walking Dead: Destinies přitom přichází se zajímavou premisou, která umožňuje přepsat zásadní příběhové momenty ze seriálové adaptace. Hráči se například mohou rozhodnout, že zachrání jednu z hlavních postav, která ale v seriálové předloze zemřela, což by mělo vést k nečekaným dějovým zvratům v pozdější fázi hry.
Zajímavostí je, že za vývojem stojí vydavatelská společnost GameMill Entertainment, která letos už jednou vyvolala pozdvižení v návaznosti na jiný nepovedený titul Rise of Kong, tentokrát – jak už název napovídá – opatřený licencí King Konga. Podobně neslavně dopadla také akční hra The Lord of The Rings Gollum, jejíž neúspěch dokonce předznamenal konec vývojářského týmu Daedalic Entertainment.