Domů » Články » Kancelářský balík Office pro Smartphony ve vývoji

Kancelářský balík Office pro Smartphony ve vývoji

MS Office pro Smartphone telefonyNa konferenci Mobius 2005, kterou Microsoft pořádá v americkém Redmondu byla poodhalena zajímavá informace – kancelářský balík Office se konečně připravuje také pro smartphone telefony, nebude však mít takové možnosti jako jeho PocketPC verze. Součástí budou klasické aplikace Word, Excel, a PowerPoint. Bohužel však soubory budete moci pouze prohlížet a nikoliv editovat, což považuji za ne zrovna moc dobré řešení.

Většina procesorů ve smartphone telefonech by bez problémů zvládala i editaci souborů, ale MS na to má asi jiný názor a je to škoda. Myslím si, že takhle nemá balík Office zase tak moc velkou šanci prosadit se a uživatelé raději sáhnou po jiných aplikacích, které tento proces zvládají.

Kdy bude Office dostupný zatím není přesně známo, projekt se zatím nachází ve velmi ranné fázi vývoje, ale měl by se pravděpodobně objevit v první polovině roku 2006.
Ti, kteří si nějaký smartphone koupí po vydání MS Office jej samozřejmě naleznou předinstalovaný ve svém telefonu, ale jak bude Microsoft distribuovat Office současným majitelům zatím není známo.

Zdroj: BrightHand.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. Hmm – jsem si myslel, ze MS smartphony obsahuji OfficeMobile standardne uz ted..
  Ale jinak k clanku – jestlize to bude orezana verze orezane verze, tak to bude v dusledku tak nepouzitelne, ze bude lepsi si ten Wordovskej dokument vyexportovat do *.jpg a to si prohlidnout prohlizecem obrazku
  Viz OfficeMobile, co jsou v Pocketech – nerikam, ze jsou spatne, ale k dokonalosti maji bohuzel hooodne daleko. A jestlize tohle fakt ma umet jeste min a navic to nebude umet ty dokumenty ani editovat…

 2. smartphony office nemaji, jen pocketpc ma word a excel … co vim a mam eurotel smartphoneII a t-mobile mda compact

 3. jo ted jsem se koukl poradne i na ten obrazek … to vypada ze EDITOVAT by mel jit ten dokument, za jedno je oznaceny a za druhe ma v dolni liste ikony na formatovani textu? … co je ediovani, ne?

 4. 4wenca: bych imho rekl, ze to je jen ilustrativni obrazek z PocketPC…
  Jinak bych te jeste doplnil – soucasti WM5 je navic jeste PowerPoint Mobile.
  Nicmene diky za info o smartphonech – zrejme je to fakt dost oklestenej system

 5. Obrazek u bleskovky pochazi z PPC, dal sem jej zde pouze pro ilustraci…

 6. Jak jsem jiz napsal, ten obrazek je pouze ilustrativni…

 7. A co program ClearVue Suite, tam máte komplet office?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).