TOPlist

Kancelářský balík Office pro Smartphony ve vývoji

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

MS Office pro Smartphone telefonyNa konferenci Mobius 2005, kterou Microsoft pořádá v americkém Redmondu byla poodhalena zajímavá informace – kancelářský balík Office se konečně připravuje také pro smartphone telefony, nebude však mít takové možnosti jako jeho PocketPC verze. Součástí budou klasické aplikace Word, Excel, a PowerPoint. Bohužel však soubory budete moci pouze prohlížet a nikoliv editovat, což považuji za ne zrovna moc dobré řešení.

Většina procesorů ve smartphone telefonech by bez problémů zvládala i editaci souborů, ale MS na to má asi jiný názor a je to škoda. Myslím si, že takhle nemá balík Office zase tak moc velkou šanci prosadit se a uživatelé raději sáhnou po jiných aplikacích, které tento proces zvládají.

Kdy bude Office dostupný zatím není přesně známo, projekt se zatím nachází ve velmi ranné fázi vývoje, ale měl by se pravděpodobně objevit v první polovině roku 2006.
Ti, kteří si nějaký smartphone koupí po vydání MS Office jej samozřejmě naleznou předinstalovaný ve svém telefonu, ale jak bude Microsoft distribuovat Office současným majitelům zatím není známo.

Zdroj: BrightHand.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku