Domů » Bleskovky » Jony Ive oficiálně opustil Apple. Jeho jméno zmizelo z nástěnky vedení společnosti

Jony Ive oficiálně opustil Apple. Jeho jméno zmizelo z nástěnky vedení společnosti

Sir Jonathan Paul Ive ukončil svůj pracovní poměr ve společnosti Apple, kde v posledních letech pracoval na pozici šéfdesignéra. Svůj záměr opustil Apple oznámil Jony Ive letos v červnu, avšak k oficiálnímu odstranění jeho jména z nástěnky vedení společnosti došlo teprve včera.

Jony Ive
Jony Ive (zdroj: Wikimedia.org)

Fotografie a biografie člověka, který stál za návrhem spousty jablečných produktů, zmizela z webových stránek Apple, přičemž pozice šéfdesignera zůstala zatím neobsazena. Jeho agendu převezmou Evans Hankey a Alan Dye – první se stává viceprezidentem pro průmyslový design, druhý je pak novým šéfem pro softwarový design. Ani jeden z nich se však zatím v nejužším vedení na stránkách Apple neobjevil.

jony ive

Jony Ive mezitím založil vlastní společnost LoveFrom a přislíbil, že se svým bývalým zaměstnavatelem bude úzce spolupracovat, byť se spekuluje, že jeho odchod byl způsoben kvůli nesouladům s ostatními členy ve vedení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
cosworth
Uživatel
cosworth

sefdesigner? to u epla neco takoveho je? ja mel dojem ze to uz 15 let malujou deti v pomocny skole

lukass71
Uživatel
lukass71

A kam ses dostal ty, moulo?

cosworth
Anonym
cosworth

no a co? na tak drahe telefony nejde jinak nez nadavat protoze by je treba chteli i lidi s normalni vejplatou

Petrovič
Anonym
Petrovič

Už pod tím nechce být podepsaný. Nedivím se mu.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

On už pod tim ani pár let podepsanej není, což je hodně znát. Jsem zvědav, jestli najdou někohi nového s kvalitní rukopisem.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Tak snad nový šéfdesigner vnese napříč všemi produkty nový a konečně moderní design. Změna tedy byla více než žádoucí. A určitě to není jediná pozice, kde by měl Apple udělat razantní změnu. Držím palce.

Koudy
Anonym
Koudy

Nový design potřebují všichni. Samsungem počínaje, Applem konče. Všechno jsou to nudné placky a za posledních pět let se nikde nezměnilo vůbec.

asdf
Anonym
asdf

V dobe, kdy vetsinu plochy telefonu tvori displej, to vzdy bude ‚nudna placka‘. Minimalni rozdily budou jak jsou rohy telefonu zakulacene/ostre, velikost ramecku, notch vs dira vs rovny displej.