Domů » Bleskovky » Šéfdesigner Jony Ive opouští Apple. Hodnota akcií společnosti se propadla

Šéfdesigner Jony Ive opouští Apple. Hodnota akcií společnosti se propadla

Jedna z nejvýraznějších postav společnosti Apple, šéfdesigner Jony Ive, který stojí za designem většiny jablečných produktů z uplynulých dvaceti let, opouští společnost. Jony stál za designem iPhonů, iPadů a samozřejmě i MacBooků či stolních počítačů iMac. Jeho rukopis se zkrátka promítal do každého produktu cupertinské společnosti. Na druhou stranu ale měl řadu odpůrců, kteří kvůli designu Apple produktů už dlouho volali po jeho odchodu.

Jony Ive, dlouholetý přítel a spolupracovník Tima Cooka, po 20 letech odchází z Applu.
Jony Ive, dlouholetý přítel a spolupracovník Tima Cooka, po 20 letech odchází z Applu.

Z Applu odchází, ale i nadále s ním bude spolupracovat

Jony Ive se ale na designu dalších produktů má i nadále podílet. Jak totiž informovaly zahraniční weby, se svým kolegou Marcem Newsonem zakládají vlastní designerskou společnost „LoveFrom“, která bude i nadále s Applem velmi úzce spolupracovat.

Jony Ive
Jony Ive (zdroj: Wikimedia.org)

I když už nebudu zaměstnancem Applu, stále se po spoustu dalších let budu zapojovat do designu produktů,“ řekl Jony pro server FT.com. Přesto odchod Jonyho nikdo nečekal, ale na druhou stranu ani díky tomuto kroku jeho spolupráce s jablečným gigantem nekončí. Přesto na toto oficiální oznámení akcie Applu zareagovaly mírným poklesem.


Designový tým v Applu nově povede Alan Dye a Evans Hankey, kteří v minulých letech s Jonym velmi úzce spolupracovali. A navíc by spolu obě společnosti (Apple a LoveFrom) měly nadále kooperovat. Až čas ale ukáže, jak moc bude nová společnost do designu jablečných produktů zasahovat a na kolik je ovlivní.


Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JP23
Uživatel
JP23

Myslím, že je to win-win situace – Apple bude klientem Jonyho nové firmy LoveFrom a on se bude moct věnovat i jiným zajímavým projektům, na které v Applu neměl prostor. Za ty roky vybudoval designový tým a vybudoval základy a designový styl, který jen tak nezmizí.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Já si tedy spíš myslim, že to bylo jen otázkou času. Už minimálně 2 roky se Jony Ive nemluvil k produktům Apple vůbec. Maximálně namluvil reklamu, ale o jejich designu se moc nebavil. Dřív byla jeho videa minimálně v designerské oblasti docela známá a najednou bylo docela dlouhou dobu podezřelé ticho. Jeho design už v Apple produktech taky nevidím. Spíš to tedy beru za oznámení staré skutečnosti.

uni
Uživatel
uni

Redakce: „Hodnota akcií společnosti se propadla“, „akcie Applu zareagovaly mírným poklesem.“. Takže jak?

Tomi
Uživatel
Tomi

Nadpis musí šokovať :D

b-i-k-e-r
Anonym
b-i-k-e-r

„Jony Ive to form independent design company with Apple as client“ – ne, nadpis nemusi sokovat, klidne by mohl byt objektivni a informativni – viz zdrojovy clanek.

JP23
Uživatel
JP23

Přesně – pokles z $201,53 na $200,07 je naprosto šokující, úplná Macocha.

uni
Uživatel
uni

Redakce?