Domů » Články » Jiří Hrma: Jaká zařízení aktuálně používám?

Jiří Hrma: Jaká zařízení aktuálně používám?

Zajímá vás, jaká zařízení aktuálně používají naši redaktoři, která mobilní platforma zakotvila na jejich primárním telefonu a jaký systému jim dělá společnost na desktopu?

V redakční poště i v komentářích pod články nám často necháváte dotazy ohledně toho, jaká zařízení redaktor používá? Rozhodli jsme se proto připravit malý seriál, ve kterém vám postupně všichni členové redakce představí svá zařízení, která využívají nejen pro práci, ale i pro zábavu a krácení volného času. Každý z nás má nějaké své favority, které si vybral pro každodenní používání, já tedy začnu a představím vám své stádo.

Pár slov úvodem…

Pro ty, kdo mě neznají, zkusím přiblížit, jak jsem se k tomuto webu dostal… :-) SmartManii jsem založil v červnu 2005; už tehdy mě bavila chytrá zařízení a tehdejší výrazný pád ceny Motoroly MPx200 byl pro mě jasnou vstupenkou. Bavilo mě testovat hry a aplikace a následně se dělit o své dojmy s ostatními uživateli na nově založeném webu (psal se rok 2004 a já klapal do klávesnice první html kód fanouškovské stránky s názvem SmartGames).

Později jsem přesedlal na platformu PocketPC, kde mi byl skvělým asistentem legendární HTC Universal (Qtek 9000). Na tohle období moc rád vzpomínám. „Vaření vlastních  ROM“ v té době bylo neskutečně populární. Dávno už je pryč těm bláznivým víkendům, kdy jsem stokrát za sebou flashoval vlastní systémovou úpravu jen proto, abych otestoval nové téma a vyzváněcí melodii.


Nebýt tohohle kousku, SmartMania.cz by možná ani nevznikla…
a fotoaparát se dal připojit externě skrze slot na SD kartu :-)

Po osmi letech se trh s chytrými zařízeními výrazně změnil. Už nejde o zařízení určená pár stovkám nadšenců. Dotykové telefony se během této doby staly naprostou samozřejmostí i pro technicky méně zdatné uživatele a důležitou roli v tomto segmetu začaly zaujímat také tablety. Však to všichni dobře znáte a většině z vás tyhle chytré hračky dělají každodenního společníka. Trh se navíc neustále vyvíjí a zejména mobilní segment neustále servíruje nové a nové inovace, a já jsem rád, že u toho mohu být a následně se s ostatními dělit o své dojmy. Práce je mým koníčkem a koníček mou prací, a za to jsem hrozně moc vděčný.


Qtek 9000, legenda. Často jsem při jeho používání slýchával dotaz „Co to máš za malej notebook?“ :)

Na čem pracuji?

Dříve jsem používal počítač s Windows, ale v srpnu 2010 jsem přesedlal na Mac OS X, se kterým jsem maximálně spokojený. Nedávno jsem 21,5″ iMac vyměnil za výkonnější, 27″ model, který používám nejen pro psaní článků, ale i pro střih videa. Hodně cestuji a mobilitu na cestách mi zajišťuje třináctipalcový MacBook Air (na fotografii níže je ještě jeho těžší předchůdce MacBook Pro, opět v 13″ verzi).


Jedna ze starších fotek: Základní výbava před odletem na MWC do Barcelony. Každý gram se počítá…

Ten jsem zvolil zejména kvůli malým rozměrům a nízké hmotnosti – není nic horšího, než pobíhat celý den po výstavišti/konferenci s kamerou, zrcadlovkou, stativem a notebookem v batohu, v takovém případě se počítá každý gram. Kameru používám pro točení videorecenzí a prvních pohledů na testovaná zařízení, aktuálně točím s HDR-PJ740 od Sony, fotím s DLSR Canon EOS 600D.


21,5″ iMac v březnu tohoto roku nahradil novější a větší bráška

Aplikace na desktopu a notebooku

Na iMacu a MacBooku Air používám povětšinou základní programy. Jako webový prohlížeč mám Chrome, v kterém se pohybuji prakticky po celý pracovní den. E-mail mám přes Google Apps a používám pouze webové rozhraní, stejně tak kalendář. Pro střih videa jsem si oblíbil Final Cut X, pro editaci fotografií GIMP, jako FTP klienta Transmit v kombinaci s editorem Coda 2 pro kódování a úpravy zdrojových souborů SmartManie.

 

Z dalších programů zmíním Growl (vylepšené notifikace), Microsoft Office 2011 (Word & Excel), Twitter, Skype, Dropbox, Droplr, 1Password a Window Magnet. Dříve jsem ještě používal IM klienta Adium, nicméně před nedávnem jsem odstřihl ICQ, MSN, Gtalk a další služby, a pro rychlou komunikaci využívám pouze chat na Facebooku. Zvolil jsem jej z toho důvodu, že na něm jsou všichni přátelé i spolupracovnící a obsluhovat více služeb mi z časových důvodů příliš nevyhovovalo.

Mobilní společník

Ještě před nedávnem byl mým primárním telefonem iPhone 5. Telefon s jablkem ve znaku jsem s drobnými přestávkami používal už od modelu 3GS. Před několika měsíci jsem ale zatoužil po větším displeji a volba padla na Samsung Galaxy S4, se kterým jsem byl velice spokojený (po posledním testování mi padl do oka i LG G2). Telefon mám především pro vyřizování pracovních záležitostí v terénu, prohlížení webových stránek, e-maily a sociální aplikace, hry téměř nehraju. Neusnu, pokud nemám telefon po ruce, a po probuzení můj zrak opět směřuje na displej mobilní placky.

 
Občas je na mém pracovním stole trochu těsno…

Nejsem nijak vázaný na konkrétní platformu. U každé se mi něco líbí a něco naopak nevyhovuje, takže přesedlat na jiné zařízení (s odlišným systémem) pro mě není žádný problém. Kdo mě zná více, ví, že rád fotím mobilem… a hodně. I z tohoto důvodu jsem se před časem rozhodl dát šanci Windows Phone a aktuálně funguji na Lumii 1020, která si mě získala právě díky fotoaparátu. Rád také točím vše, co se kolem mě děje a i v tomle případě je mi PureView optika dobře nápomocná.

A co mobilní aplikace?

Jak jsem už nastínil v předchozích odstavcích, hry na telefonu prakticky nehrajiu, od toho mám tablet. Jakmile mám nějaký telefon používat jako primární, instaluji Facebook, Twitter, Google+, Foursqare a Instagram (vše oficiální aplikace). Dále mi v softwarové výbavě nesmí chybět správce Facebook stránek, přes který udržuji profil SmartManie, nástroje pro přístup do Google Analytics a Google AdSense.

 

V případě telefonu s Androidem používám (už kvůli objektivnímu posouzení při psaní recenze) výchozí prostředí od výrobce, jen u Galaxy S4 jsem začal používat Action Launcher Pro (kvůli jednoduchému a přehlednému rozhraní). Dávno jsou pryč ty doby, kdy jsem byl schopný zabít několik hodin tím, že jsem si upravoval výchozí podobu hlavní obrazovky. Při běhání a dalších sportovních aktivitách používám RunKeeper, pro domácí cvičení pak nástroje od společnosti Runtastic.

Na všech třech platformách se dále neobejdu bez Dropbox klienta, RSS čtečky (Feedly) mapové aplikace (Google Mapy na Androidu a iOS, Nokie Here+ na Windows Phone), aplikace pro hledání spojení/MHD a utility pro předpověď počasí. V minulosti jsem používal ještě WhatsApp, ale v rámci výše popisované „čistky“ komunikačních nástrojů jsem mu dal také sbohem. Filmy na telefonu nesleduji.

Tablet je pro mě ideálním kamarádem na cesty

Tabletu jsem se dlouho bránil a ještě teď mám v paměti, jak jsem si ťukal na čelo v době, kdy Steve Jobs představil první iPad. Nakonec jsem ale podlehl a zjistil, že tablet může být na cestách skvělým společníkem. Od začátku tohoto roku používám aktivně iPad mini. Psal jsem, že na telefonu nehraju hry a nesleduju filmy, všechny tyhle činnosti soustředím na tablet. Ten je pro mě ideálním kamarádem do letadla, do vlaku a na výlety mimo teplo domova.


Mám rád pořádek, nejen na desktopu, ale i v tabletu a telefonu. Aplikace, které nepoužívám, rychle mažu

Z her, které mě v poslední době zaujaly a čas od času s nimi trávím volným čas, zmíním perfektní logickou záležitost The Room, dále Plants vs. Zombies 2, Osmos HD, Badland, Benji Bananas a Plague Inc. Kromě toho na tabletu mám předplacených několik elektronických verzí časopisů, avšak při psaní těchto řádků zjišťuji, že je nějak zapomínám číst :-).

Tolik tedy k mé výbavě a k aplikacím, které nejčastěji používám. V případě, že na mě máte nějaké dotazy, využijte prostoru v komentářích. Bude-li v mých silách, pokusím se odpovědět. Stejně tak budu rád za zaslání dalších tipů na otázky, které položíme redaktorům v příštích článcích.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

77 komentářů

 1. Nuž ako pozerám na úvodnú obrazovku WP tak mobil sa používa na všeličo len nie moc na volanie. Lebo telefón ne miniatúrny + umiestnená v rohu obrazovky. Osobne mám mám telefón podobne umiestnený ako na obrázku fotky.

  • Tak nějak nevím, co je špatného mít tile telefonu malou. Sám ji mám také tak malou a ve stejném místě. A nejde o to, že bych málo volal, ale o to, že proč si zabírat místo na displeji velkou dlaždicí, kde je jen obrázek telefonu a název operátora?

   Navíc volám spíše přes hub Lidé.

  • plus označení posledního nepřijetého hovoru (jméno a čas) … ale souhlas, taky mám tlf přesně tam kde má J.H.

   Já zase volám přes ikonu telefonu, píšu označení volaného a buď mi to vytáhne přímo v historii nebo vyhledá v lidech, je to tak podle mne rychlejší :-)

  • já mám telefon taky malej. Největší mám „e“ dlaždici, přecijen ji používám nejčastěji :)

  • Asi by to chtělo opět oprášit na fóru téma s HS, co? :D

  • Fantomasman: Dobrý den, zrovna telefon využívám poměrně hodně. Malá ikona ještě neznamená,že jej málo používám. Na iOS i Androidu je také jen ikonka, proto ji jako nejmenší dlaždici mám i na WP. Nějak nepotřebuji, aby mi tam rotovaly obrázky kontaktů :)

  • Martin II (neregistrovaný)

   JIŘÍ HRMA: Na ikonke telefonu Vam nikdy nebudu rotovat obrazky kontaktov, ani ked ju zvacsite. Pletiete si to s ikonkou ludia, ktoru ale nemate vobec na tej uvodnej obrazovke.

  • jo, tak jsem to myslel, jen jsem v tu chvíli zapomněl, že tohle dělá až Live tile „Lidé“, ale to snad ničemu nevadí, důležité je, že jsme se pochopili :)

  • JIŘÍ HRMA : Každopádne zaujímavá voľba. Osobne mám na L920 ikony rozdelené tak, že čo používam to mám veľké, stredné informačné a ostatok maličké.

  • Já mám velké ikonky jen u Kalendáře a Fotografií, zbytek vše malé, ať se mi toho co nejvíce vejde na obrazovku bez nutnosti posouvat obraz dolů :)

 2. Mam otazku k tem battery meterum, konkretne ten co je vyobrazen. Nepouzivam to, protoze jsem mel pocit, ze to zere baterku. Je to tak nebo ne? Ktera aplikace je na tom obrazku? Dik

  • Ano, je to tak žerou baterku. Sám se je používal a upustil od toho, protože live tile se aktualizuje stejně jen jednou za 30 minut. A v takovém případě mi stačí ukazatel baterie nahoře.

  • Mal som podobný pocit a preto som prestal používať aplikáciu Battery.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Používám INSIDER pro. A jsem spokojen ;-)

  • Rychlejší vybíjení jsem nezaznamenal, ale je pravda, že jsem tomu až tolik pozornosti nevěnoval. Spíše mi vadí ten 30minutový interval pro aktualizaci dat na Live Tile. Tedy, na jednu stranu to chápu, ale právě u dlaždic podobného zaměření bych ocenil trochu rychlejší „refresh rate“ a ve výsledku tak stejně lezu do nastavení (nebo spouštím danou aplikaci).

  • er.nest (neregistrovaný)

   Zrani baterie se prave „nedeje“ … v uvozovkách proto, ze systém hlidaci aplikaci prideli tak 0.0001% casu a to ještě zpusobem, kdy aplikace nebezi jako takova, jen se provede kousek kodu, který ozivi dlazdici. 30min interval pak naznacuje, jak moc kruti jsou vyvojari u MS ve snaze udrzet co nejvíce baterie – jiny důvod k tomu moc není. To same i s blikacima obrazkovejma dlazdicema – obvykle aplikace systemu sdeli jaky „kontent“ chce zobrazovat a necha systém at se o to stara sam – vyrazne optimalizovanou cestou. Je to takovy opacny extrem k androidim Widgetum, které hrave mohou zblajznout baterku zarizeni, protože autor zrovinka nemel naladu cist si jeden z milionu nestravitelných android developer guide dokumentu.

 3. teekex (neregistrovaný)

  jj, MPx200 a legendarni to casy na Pandore :)

 4. Presne tak, bol to môj prvý smartphone a dodnes naň rád spomínam…

  • Já mám stále pro jistotu schované dva kousky MPx200 v šuplíku, jedna je skoro jako nová, tak si ji patřičně vážím :)

  • chose007 (neregistrovaný)

   Jj, mpx200 jsem si přivezl jako první svůj smartphone z USA v roce 2005 (sakra, to to letí). Následovala mpx220 a Qtek 8500 – ještě mi všechny tři leží v šuplíku. Véčka byly super – každé vypadalo jinak na rozdíl od těch dnešních placek a už jenom to otevírání při přijetí hovoru… :) Nj, čas nezastavíš, ale je jasný, že dnes ty telefony toho umí výrazně víc, než tehdy.

 5. Z toho clanku teda neviem co vlastne pouzivas, ci mas ich viac? Zacal si ze si presedlal na SGS4, ale aj LG je dobre a skoncil ze si teraz na Lumii. Tak mas vsetky tri, ci lumiu, ci podla toho ako sa rano zobudis :D ?

  • Galaxy S4 mám aktuálně v šuplíku (ještě do nedávna jsem používal), protože testuji LG G2, které mě mezi tou spoustou nových zařízení hodně oslovilo a vzhledem k ceně/výkonu/odladěnosti se mi vážně líbí, nicméně jakmile dodělám recenzi, SIM poputuje zpět do Lumie… o osudu SGS4 zatím přemýšlím, ale stále i jej chci nechat jako záložní stroj. Jinak je pravda, že moje SIM karta neustále někde rotuje :)

  • Dakujem, uz tomu rozumiem :)

   Inak super clanok, dufam ze bude pokracovat dalsimi ludkami. Pripadne o rok by sa mohol aj zopakovat cely serial.

  • Určitě budeme :) příští týden se představí kolega Ruslan Botsyurko. A zopakovat to zase za rok není vůbec špatný nápad, díky za tip!

  • Dobry den, tak do ktereho ze zarizeni nakonec doputovala SIMka? :-) do Lumie nebo LG?:-)

  • Dobrý den, primární SIM mám teď v Lumii 1020 :)

 6. MichalWP (neregistrovaný)

  Tak tohle je super seriál :) Kdy bude další díl ? :)

 7. Dobře Jirko, dobře… Pěkné to stroje máš :-)

 8. Bezvadna je aplikace pro OS X je take KeyRemap4MacBook, ktera umozni libovolne mapovani funkci na jakekoliv klavesy (je o neco vychytanejsi nez zakladni mapovani klaves v nastaveni systemu). Hledal jsem neco takoveho kvuli klavese pro zobrazeni Dashboardu, ktera u novejsich MacBooku byla nahrazena klavesou pro zobrazeni Launchpadu.

 9. MPX200 byla masina … kdyz mi kamos tvrdil ze na tom jde koukat na filmy mel jsem ho za blazna :D

  Chtel jsem se zeptat pises tam o programu na spravu FB stranek na WP … co to je za softik. Dik moc

 10. Skočil jsem rovnou do diskuze a na dotaz odpovídám – nezajímá :-D

 11. Musím pochválit váš výběr aplikací. Také nemám rád všemožný „balast“ jen proto abych měl pocit že toho mám hodně a někoho tím „ohromil“.

  Zkusil bych ale ještě doporučit dvě aplikace pro Android:

  první je Bubble UPnP – výborný to správce domácího obsahu (pokud máte doma třeba NAS, nebo i ntb vedle v pokoji a chcete si pustit něco na TV bez toho aniž by jste vstával z gauče… :) ).

  druhá je pak ES File Explorer – nejenom že to je prohlížeč souborů v telefonu, ale můžete si přidat i zástupce v cloudu, FTP, LAN…“one app to rule them all“…

  Chválím za nápad na tento seriál, určitě tu hodně lidí najde nějakou inspiraci :)

  • Hezký den, díky za komentář :) ES File Explorer znám a občas po něm také sáhnu, i když povětšinou si vystačím s výchozí aplikací přímo od výrobce (FTP na mobilu nevyužiji, snad jen ten Dropbox a na to mám single aplikaci).

 12. Musim sa pristavit pri tych „kecalkoch“. Tiez som toho kedysi pouzival kvantum (ICQ, MSN, Gtalk…) a momentalne si v pohode vystacim s FB chatom a Skype. Skoda len, ze Skype nie je vo WP8 viac integrovany, dokonca mi prijde zo vsetkych troch platforiem, ktore pouzivam na WP8 ako najmenej funkcny..

  • Ano, to je. Protože u MS je skoro pravidlem, že pravá ruka neví, co dělá levá… Viz Visual Studio (velmi kvalitný vývojové prostředí – nemohu si ho vynychválit), které zaneřádí celý systém, Skype, který lépe funguje ma Androidu než na Windows Phone a podobné „výstřelky“ MS. :-(

  • Mohol by na tom Microsoft zapracovať. A ak by to pekne zapracoval do systému tak by sa ľudia len potešili :)

  • mceza: som rad,ze aspon v niecom so mnou suhlasis :)

  • Stačilo by kdyby IM skype byl integrovaný namísto messengeru ve zprávách… messenger byl suprový a ve zprávách fungoval vždy jak měl, ty časy…

 13. Matúš Ravas (neregistrovaný)

  Dobrý deň.

  Veľmi rád by som sa s Vami stretol. Pokecať o mobiloch a vyskúšať si tie novinky ako napr Lumia 1020 atď. :)

 14. Antoš (neregistrovaný)

  Takže v podstatě vše do čeho jsi investoval nemalé penze vlastně ani nepotřebuješ :D na telefonech děláš NIC takže proto si kolikrát v recenzich a videopoledech řikám na jakou váhu je vubec brát.. na Pc děláš vlastne to co by jsi zvládl i na 2x levnějším PC.. fakt by mě zajímalo kdy lidi co si hrají s tabletem a 5 palcovým telefonem třeba uklízí vaří perou nebo dělají ostatní veci :)

  • Vážený Antoši, doporučuji Vám hodnotit pouze toho, koho znáte osobně a především … nenechte se zaslepit závistí.

  • Cítim tu klasický syndróm ľudí a tou je závisť.

   Pokiaľ niekomu závidíte, tak zapracujte na sebe a doprajte si toľko aby ste iným nemuseli závidieť :)

  • Goddy (neregistrovaný)

   Nemyslim ze jde o zavist, a o strucne popsana fakta vychazejici z toho co bylo v clanku napsano. Ale zname lidi – podle sebe soudim tebe, takze Michal a Simon maji zrejme v povaze asi neco ne uplne pekneho… Mozna zavidi ze se nekdo odvazi napsat uprimny komentar…?

  • O bože další inteligent, a zase soudíš ty další co se zastali Jiřího? Tohle mě přijde úplně ubohé, kdyby si četl pořádně a nekoukal jenom na věci, tak bys věděl s čím začínal? Až vybuduješ něco sám z ničeho, tak tu suď a dělej závěry, do té doby radši mlč a běž si žít svůj virtuální život..

 15. Ještě by mě zajímalo, co na poslech hudby. A jestli aplikace, hudby, filmy kupuješ, a popřípadě kde. :)

  • Na poslech hudby používám pouze výchozí aplikace. Hudbu vesměs poslouchám pouze při běhání, a to pouze sety (DJs, elektronická hudba), takže jednotlivé skladby/alba od nějakých interpretů ve své sbírce vůbec nemám :)

 16. Toto sa mi páči. Páči sa mi takýto spôsob akoby „predstavenia“, prípadne bližšieho spojenia s redaktorom.

  „Nejsem nijak vázaný na konkrétní platformu. U každé se mi něco líbí a něco naopak nevyhovuje, takže přesedlat na jiné zařízení (s odlišným systémem) pro mě není žádný problém. “ -> konečne jeden z tých ktorý nepatria iba pod jednu strechu OS :)

  • Takych je nas viac :) A kludne by som isiel aj do BB,pokial budu mat zariadenia za adekvatnu cenu :)

  • Nad BB premýšľam už strašne dlho, no nejako som sa neodvážil do nich ísť. Možno raz keď sa zadarí tak si vyskúšam aj ostružiny :)

 17. peknej clanek. rad si procitam zahranicni,co mam v batohu apod.,tak konecne to napadlo nekoho i tady ;)

  co za apk pouzivas na spravu fb stranek na droidu?diky.

 18. portos (neregistrovaný)

  Není to úplně k tématu, ale co to je s tím Microsoftem, že udělá tak rychlý systém, ale někdy tak tragické aplikace. Jaký je na to Váš názor pane Hrmo? Děkuji.

 19. Naprosto skvělý článěk. Veskrze subjektivní, nicméně poučný a velmi zábavný. Všechny palce hore.

 20. Delate skvelou praci:-) dekujeme:-) Nezlobil Vas Gmail na Nokii? A netahne Vas to nebo nezvazujete navrat k iPhonu?

  • Dobrý den, děkuji, takový komentář nás v redakci vždy potěší. S Gmailem na WP problém nemám, ale je potřeba ho nastavit jako Exchange účet, ne jako Gmail (v předdefinovaném profilu). Návrat k iPhone nevylučuji, pokud další generace nabídne větší displej :)

 21. sony (neregistrovaný)

  samozrejme,vsetko od apple a samsung…by ma zaujimalo kolko ti kesuju mesacne…

 22. Tomáš (neregistrovaný)

  Zdravím, zajímalo by mě, jestli máte nějakou měsíční mzdu, případně čím si vyděláváte? Kdo vám platí za psaní recenzí a točení videopohledů. A všechna zařízení, která jste v článku jmenoval, si sám kupujete nebo Vám zůstavají v redakci po recenzích a vy si jen vyberete, který chcete? Díky.

  • Dobrý den, SmartMania si na sebe vydělává díky reklamě, která se na webu zobrazuje. Zařízení, která používám dlouhodobě, si kupuji. Zařízení, která testujeme do recenzí, nám půjčují e-shopy nebo česká zastoupení výrobců a po otestování je vracíme :)

 23. Regent (neregistrovaný)

  Dobrý den, koukám, že máte většinu věcí od Applu a tak by mě zajímalo, jaký máte názor na systém od Microsoftu… To OS X přináší opravdu takové výhody?

  • Hezký den, jsou to čistě moje subjektivní preference. S OS X se mi lépe pracuje a zvykl jsem si – přijde mi uživatelsky podstatně přívětivější. Ale znáte to, každému vyhovuje něco jiného :)

 24. Kdyz jste používal sgs4 ne stávalo se vám ze vám obcas neodchazeli sms? A byl nutný restartovat me to dělalo několik sgs4 co jsem vyzkoušel a trochu si s tím nevědí v servisu rady.. Diky za odpověd

  • Dobrý den, s tímto jsem se nesetkal. Neviděl bych to ani jako chybu Galaxy S4, ale spíše bych hledal problém u operátora nebo nastavení sítě.

 25. Diky za radu zkusím

 26. KubaS (neregistrovaný)

  Dobrý den, děkuji za představení. Čánky na Vašem webu čtu rád a je fajn, když má člověk trochu pojem, kdo za nimi vlastně stojí.

  Mám na Vás však i dotaz. Už nějakou dobu si vybírám nový set společníků TABLET + TELEFON. Rád bych konečně sjednotil platformu: Používám aktuálně telefon iPhone 4 a tablet Nexus 7 první generace. Stejně jako píšete ve Vašem článku o sobě, ani já nejsem nijak vyhraněný stran systému, dokonce i na notebooku jsem teď v období nejistoty, zda si nadále ponechat ThinkPad s Windows, nebo MacBook Air 13 s Mavericks, protože shodou náhod mám v práci k dispozici obě (a pracovní stroj používám i v osobním životě). Takže tedy: pokud byste stál na mém místě a mohl byste si libovolně vybrat na budoucí cca 2 roky set zařízení tablet+ telefon bez ohledu na cenu, do čeho byste šel? Telefon i tablet používám pracovně na volání, maily, kalendář (activesync) + občas potřebuje napsat něco delšího. Nemám rád velká zařízení, upřednostňuji mobilitu, funkčnost, design, a dobrý foťák. Do oka mi padly tyto dvojice: iPhone 5S + iPad Mini Retina (možná Air), nebo Sony XPERIA Z1 COMPACT + XPERIA Z tablet.

  Předem děkuji za radu, ať se Vám daří!

 27. KubaS (neregistrovaný)

  Ještě jsem zapomněl dodat, že často a rád využívám foťák na telefonu: máme malého syna a telefon používám jako příruční foťák na momentky.

 28. KAdman (neregistrovaný)

  Ještě jsi měl zmínit tu Nokii obrovskou jak se s ní střílel komáry a ovládal video na hodinách angličtiny :D

 29. Jakub (neregistrovaný)

  Dobrý den, zajímalo by mě, jaký objektiv máte k této výše uvedené zrcadlovce ? Děkuji

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).