Domů » Bleskovky » Duální fotoaparát v každém vlajkovém smartphonu: Qualcomm představil technologii Clear Sight

Duální fotoaparát v každém vlajkovém smartphonu: Qualcomm představil technologii Clear Sight

Letošní rok je bohatý na smartphony s duálními fotoaparáty, každý výrobce však využívá schopností dvou fotoaparátů odlišně a po svém. Společnost Qualcomm nyní přišla s technologií Clear Sight, kterou budou moci využít výrobci smartphonů, aniž by museli pro duální fotoaparáty vymýšlet svá vlastní řešení.

clear-sight-diagram-feature

Nová technologie je údajně navržena tak, aby napodobovala vlastnosti lidského oka, respektive jeho fotoreceptory – na světlo citlivé tyčinky rozlišující pouze odstíny šedi, a čípky umožňující barevné vidění. Technologie Qualcomm Clear Sight kombinuje vlastnosti monochromatického a barevného fotočipu, přičemž první má plnit funkci tyčinek, druhý čípků. Před oběma čipy se bude nacházet optika se stejnou ohniskovou vzdáleností. Kombinací obou fotoaparátů mají mít výsledné fotografie lepší dynamický rozsah, více ostrosti a méně šumu při slabém osvětlení.

Výhody technologie Qualcomm Clear Sight budou moci využít výrobci smartphonů vybavených čipsetem Qualcomm 820 či 821, který obsahuje koprocesor Qualcomm Spectra ISP sloužící ke zpracovávání obrazu z jednoho nebo dvou fotoaparátů. Podrobné specifikace fotoaparátů pro využití technologie Clear Sight zatím Qualcomm neprozradil.

Huawei_P9_Leica

Řešení postavené na monochromatickém a barevném fotočipu letos představila i společnost Huawei, která tímto způsobem vybavila svůj vlajkový model P9, ten však pohání vlastní čipset Kirin 955.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Craftmanek (neregistrovaný)

    “ letos před představila i společnost“
    To před je tam nejspíš navíc :)

  2. MAK (neregistrovaný)

    No myslenka je to zajimava ale jako logictejsi krok mi prijde pouziti dvou rozdilnejch ohnisek nez skladani lumy z jednoho uhlu a chromy z jineho. Takze byt nemusim Apple, tak jejich dvouoke reseni mi prijde jako nejlogictejsi

    • Někdo však mylně tvrdí ze duální foto, he neschopnost udělat pořádnou optiku viz článek o iPhone 7 a duálním fotoaparátu v něm, jsem zvědavý jaké moudro napíše tady.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).