Domů » Bleskovky » Duální fotoaparát v každém vlajkovém smartphonu: Qualcomm představil technologii Clear Sight

Duální fotoaparát v každém vlajkovém smartphonu: Qualcomm představil technologii Clear Sight

Letošní rok je bohatý na smartphony s duálními fotoaparáty, každý výrobce však využívá schopností dvou fotoaparátů odlišně a po svém. Společnost Qualcomm nyní přišla s technologií Clear Sight, kterou budou moci využít výrobci smartphonů, aniž by museli pro duální fotoaparáty vymýšlet svá vlastní řešení.

clear-sight-diagram-feature

Nová technologie je údajně navržena tak, aby napodobovala vlastnosti lidského oka, respektive jeho fotoreceptory – na světlo citlivé tyčinky rozlišující pouze odstíny šedi, a čípky umožňující barevné vidění. Technologie Qualcomm Clear Sight kombinuje vlastnosti monochromatického a barevného fotočipu, přičemž první má plnit funkci tyčinek, druhý čípků. Před oběma čipy se bude nacházet optika se stejnou ohniskovou vzdáleností. Kombinací obou fotoaparátů mají mít výsledné fotografie lepší dynamický rozsah, více ostrosti a méně šumu při slabém osvětlení.

Výhody technologie Qualcomm Clear Sight budou moci využít výrobci smartphonů vybavených čipsetem Qualcomm 820 či 821, který obsahuje koprocesor Qualcomm Spectra ISP sloužící ke zpracovávání obrazu z jednoho nebo dvou fotoaparátů. Podrobné specifikace fotoaparátů pro využití technologie Clear Sight zatím Qualcomm neprozradil.

Huawei_P9_Leica

Řešení postavené na monochromatickém a barevném fotočipu letos představila i společnost Huawei, která tímto způsobem vybavila svůj vlajkový model P9, ten však pohání vlastní čipset Kirin 955.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments