Ještě levnější skládačka? Samsung prý chystá ohebný telefon řady Galaxy A

Samsung galaxyzfold3 5g phantomblack galaxyzflip3 nahled

V oblasti ohebných smartphonů je Samsung jednoznačným lídrem – na svém kontě má již tři generace skládaček a letos v létě představí čtvrtou. Díky velkému technologickému náskoku si může dovolit jít s jejich koncovou cenou níže a nabídnout je tak širšímu publiku.

Ať už si koupíte Galaxy Z Fold nebo Galaxy Z Flip, máte záruku, že dostanete vlajkové lodě, v jejichž nitru bude tikat jeden z nejvýkonnějších mobilních procesorů. Ne všichni ale potřebují stát na vrcholu benchmarkového žebříku, zejména zájemci (možná spíše zájemkyně) o véčkový telefon ocení víc jeho styl než milion bodů v AnTuTu. A právě na tuto skupinu bude zřejmě cílit jedna z příštích skládaček jihokorejské značky.

Samsung Galaxy ZFold3 ZFlip3

Podle informátora @chunvn8888 v Soulu plánují ohebný smartphone, který bude spadat do řady Galaxy A. Ta je vyhrazena pro modely střední třídy. Celý projekt je však údajně zatím v plenkách a ani sám šéf mobilní divize Roh Tae-moon netuší, kdy bude vývoj naplno zahájen. Pokud se tak těšíte na cenově dostupnou skládačku, pravděpodobně si budete muset počkat do roku 2024, popř. 2025.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku