Ještě jednou a oficiálně: Dostupnost a ceny HTC 8X a 8S na českém trhu

Společnost Microsoft dnes v Praze na tiskové konferenci oficiálně představila nový Windows Phone 8. Referenční model s tímto operačním systémem, Windows Phone 8X by HTC, jde do prodeje 1. listopadu. V průběhu prosince se na pulty dostane také Windows Phone 8S by HTC.

  
8X a HTC 8S: Dva nové trumfy HTC s „mobilními osmičkami“

Referenční telefon nového systému Windows Phone 8 od HTC je vybaven dvoujádrovým procesorem Snapdragon S4 s taktem 1,5 GHz, pamětí 1 GB RAM a uživatelským prostorem pro data o velikosti 16 GB. Windows Phone 8X by HTC disponuje HD rozlišením (720 x 1280 px) displeje při úhlopříčce 4,3 palce. Pro pořizování fotografií je připraven 8 megapixelový fotoaparát se světelností f2.0, ohniskem 28 mm, LED bleskem a BSI senzorem pro focení i při horších světelných podmínkách. Telefon je také vybaven speciálním procesorem HTC ImageChip pro zpracování pořízených fotografií. Přední širokoúhlý 2,1 megapixelový fotoaparát zachytí až 4 tváře najednou a podporuje videozáznam ve fullHD rozlišení.

   
HTC 8X hraje všemi barvami, 1. listopadu ale bude dostupná jen černá varinata

Druhý referenční telefon platformy Windows Phone 8 nabídne 4 palcový Super LCD displej s krycím sklem Gorilla Glass. Windows Phone 8S by HTC pohání dvoujádrový procesor Snapdragon S4 s taktem 1 GHz. O pořizování fotografií se postará 5 megapixelový fotoaparát, energii dodá akumulátor s kapacitou 1700 mAh.


HTC 8S bude nejlevnějším Windows Phone 8 telefonem, počkat si však budeme muset do prosince

Barvy, dostupnost a speciální akce

Model HTC 8X bude od 1. listopadu dostupný ve značkové prodejně HTC, u operátorů a maloobchodních prodejců v černé barvě za cenu 13 999 Kč. V průběhu listopadu by měly být dostupné další barevné varianty (modrá a žlutá).

V den uvedení telefonu Windows Phone 8X by HTC proběhne ve značkové prodejně speciální akce pro zákazníky, kteří si nový telefon budou chtít zakoupit. Prvních 100 nových majitelů získá herní konzoli Xbox 360 s pohybovým senzorem Kinect zcela zdarma. Návštěvníci značkové prodejny navíc od středečního poledne mohou nový telefon Windows Phone 8X by HTC společně s konzolí Xbox 360 vyhrát. Stačí jen zajet nejrychlejší kolo v novém závodním titulu Forza Horizon. Vyhlášení nejrychlejších jezdců proběhne ve čtvrtek 1. 11. ve 12:00.

Tip na článek – HTC 8X a 8S: Windows Phone 8 novinky, které hrají všemi barvami (preview)

Windows Phone 8S by HTC v černobílém, modrém nebo šedožlutém provedení bude dostupný v průběhu prosince za doporučenou cenu 7 999 Kč.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku