Domů » Bleskovky » Jeden cheeseburger a k tomu iPhone: McDonald’s nové zaměstnance láká na telefon zdarma

Jeden cheeseburger a k tomu iPhone: McDonald’s nové zaměstnance láká na telefon zdarma

Fastfoodový řetězec McDonald’s patří mezi nejznámější franšízy na světě. Jako taková potřebuje neustálý přísun nových zaměstnanců, kteří budou denně plnit břicha hladových zákazníků. Jenže práce v „mekáči“ má do prestižního zaměstnaní daleko, což se neblaze promítá do počtu žadatelů o práci v něm.

mcdonalds unsplash
McDonald’s láká nové zaměstnance na iPhone zdarma, bohužel ale jen v USA

S neotřelým řešením nedostatku zaměstnanců přišla pobočka v americkém státě Illinois. Novým pracovníkům, kteří vydrží solit hranolky a obracet mleté maso alespoň šest měsíců, dá zadarmo iPhone. Reklamní leták, který láká potenciální zaměstnance, se nicméně nezmiňuje, o jaký iPhone se jedná. Dá se nicméně předpokládat, že půjde spíše o iPhone SE 2020  než o nejvybavenější iPhone 12 Pro Max.

McDonalds Free iPhone
Plakát na pobočce v americkém státě Illinois

Leták se dále zmiňuje, že pro získání iPhonu zdarma je potřeba splnit zaměstnanecká kritéria, není však jasné, o jaká kritéria se přesně jedná. Teoreticky si tak může McDonald’s nastavit dostatečně nereálné podmínky, aby žádný z nových zaměstnanců neodcházel domů s novým iPhonem v kapse. Jisté je jen to, že chytrý telefon s nakousnutým jablkem nedostane ten zaměstnanec, který zapomene do cheeseburgeru přidat legendární okurku.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

10 komentářů

 1. Zoufalost která Apple dobré jméno neudělá . Zaměstnanecký benefit jako pronájem základního SEčka, který ještě nebude SIMfree? Tak jistě Most! šílí nadšením.

  Čím lepší pracovník tím menší pravděpodobnost, že ho takový bonus oslový aby šel dělat nějaký Mcjob. ….Hlavně nezapomeň na okurku… opravdu neoslovuje elitu.

  • Myslim, že máš špatnou představu. Tohle se týká určité skupiny obyvatel, kteří se teď po COVIDu začínají znovu zapojovat do pracovního procesu. Ve větší míře jde o lidi co potřebují částečný úvazek, jsou obecně nízkopříjmoví… Amerika prakticky nemá restaurace, jako máme my a v tomhle odvětví fastfoodu je potřeba velké množství lidí. O ně se dnes společnosti přetahují, protože bez nich nedokáží prakticky ani otevřít. Tahle nabídka se týká flat lidí co dělaj za minimal wage 15 dollarů za hodinu. Pak je pro tebe rozdíl, jestli budeš dělat za 15 +iPhone a nebo jen za 15.

  • Johny30. 5. 2021 v 16:33: Jakou špatnou představu, že takový bonus oslovuje nejvíc trash jenže ten nenabídne zase spolehlivost a pracovní nasazení? To iPhone nezmění a je to podle mě zbytečné gesto. Hlavně ta firma to dělá pro sebe a ne pro ty lidi.

   Amerika samozřejmě má i klasické restaurace jenže jsou dražší a vyžadují víc než nezgramota který jinak pěstoval kukuřici někde u Alabamy. Většinou se jedná o regionální kuchyně protože až na vyjímky nic jako národní kuchyně USA neexistuje.

   …Jinak IPhone tak tam má skoro každý, taky jednoduše o něj může přijít , páč nejsou většinou simfree a ještě esim….

  • ach jo… k tomu se ani nebudu vyjadřovat.

 2. JanK, máš konečně i ty šanci na iPhone. Namísto teoretizování začni makat.

  • Ja iPhone mam. Mozno by si mi miesto tych kecov mohol odpovedat na otazky :) Tliachat a potom zdrhnut dokaze kazdy :)

  • S IP SE 1gen se dnes opravdu nechlub, ake máš další otázky?

  • Ja sa tym nechvalim. To bola reakcia na teba. Zvysne otazky mas v prispevku v predchadzajucej teme. Nemyslim, ze potrebujeme tymito nazmyslami zasierat dalsiu temu.

  • Proto jsem překvapen, že na své vyblitky jsi očekával odpověď . Abys si nemyslel, že jsem ti zdrhl, máš tam reakci. Ale začínáš mně fakt nudit.

  • Ak Ta nudim, mozno by bolo lepsie nesnazit sa o nezmyselne diskusie so mnou :) Pisat k veci, menej trollovat.

   Je to pomerne osvedceny pristup :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).