Domů » Bleskovky » Je to oficiální: BlackBerry keynote bude 24. září, přijde Passport a další novinky

Je to oficiální: BlackBerry keynote bude 24. září, přijde Passport a další novinky

Kanadská společnost BlackBerry před malou chvilkou na svém oficiálním blogu BlackBerry Insider oznámila datum své keynote, která proběhne současně ve třech světových velkoměstech – v Torontu, Dubaji a Londýně. V článku ani obrázku nenastínila na co konkrétně se máme těšit, vzhledem k dřívějším zprávám je však zcela jasné, že během této události bude představen BlackBerry Passport, který Kanaďané slibovali právě na září. Pokud vás zprávy o tomto neobvyklém zařízení minuly, doporučujeme se podívat na naše exkluzivní fotografie a přečíst si první dojmy.

Ostružinový velikán Passport ale nebude jediným hřebem večera, dle střípků uniklých informací a obrázků je celkem jisté, že bude představena i služba BlackBerry Blend, obdoba Continuity, kterou hodlá zavést Apple do iOS8 a počítačů Mac. Předem musím upozornit, že nejde o bezprostřední reakci na oznámení od Applu, BlackBerry Blend je dlouhodobě vyvíjený projekt, první informace o něm unikly na veřejnost již v červenci loňského roku, kdy měl ještě název ChatBlend, následně projekt nabýval rozměrů a měnil názvy přes BlackBerry Fuse po nejspíš finální název Blend.

Telefony s ostružinou v logu byly vždy vnímány jako stroje zrozené k práci a komunikaci a tyto úkoly zvládají bravurně i díky BlackBerry Hub, což je takové notifikační centrum na steroidech, nebo spíše mobilní kancelář, která běží non-stop na pozadí, dostanete se tam jedním gestem odkudkoliv v systému a vyřídíte z Hubu veškerou komunikaci od emailů pod WhatsApp chat aniž byste museli otevírat jednotlivé aplikace. Díky BlackBerry Blend tuto rušnou „kancelář“ budete moci rozšířit i na váš počítač (Windows 7 a výš, Mac OS X 10.7 a výš) nebo tablet (iOS od verze 6.0 a Android 4.4 a novější).

Služba bude nejspíše spuštěna v den představení BlackBerry Passport, nebo záhy poté. Spolu s uvedením nového telefonu bude zároveň představena i nová verze systému BlackBerry 10.3.0, ve které přibude spousta nových funkcí jako panoramatický režim fotoaparátu, možnost natáčet 60FPS videa (spekuluje se, že Passport nakonec bude podporovat i 4K videa), mnohem svižnější Android Runtime nebo praktické detaily jako automatické zapnutí telefonu po jeho zvednutí ze stolu a naopak vypnutí či umlčení vyzvánění po položení displejem dolů. Bude toho zkrátka více, velká očekávání se kladou i na Apple, který má keynote 9. září, uvidíme zda se BlackBerry po tak rušném měsíci získat pozornost médií i technologických nadšenců.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

11 komentářů

 1. Lukas Kosik

  Password se mi opravdu líbil. WhatsApp by s BlackBerry Blend byl na iPadu taky super. Ale váha 194 gramů?! Sorry, ale to jsem přestal číst a můj zájem spadl k bodu mrazu. I kdyby to mělo klávesnici jako na NTB a baterku na týden, tak je někde hranice pro rozumně těžké zařízení. A to je pro mě max 170 gramů, spíše méně. Vždyť 8 palcové tablety, které mají 4 krát větší plochu displeje váží už 250 gramů. A přesto mají slušnou výdrž a tělo z hliníku. Sorry, ale tohle při současném stavu miniaturizace nepochopím a netoleruji.

  • Je tam dosti slitiny kovu.Zadny laciny hlinik.

   194gramu me vazne netrapi, to muze trapit leda nejakou slecinku.

  • Luky, je tam kolem celýho telefonu fakt poctivej kus oceli, to za tu váhu stojí. Třeba Lumia 930 na mě v ruce působila nějak lacině a dlouho jsem nevěděl proč a až když jsem držel v ruce Passport mi došlo, že to bylo tím hliníkem. Už jsem kdysi nosil podobně těžký Bold 9900 s tlustým ocelovým rámečkem a byl to fajn pocit mít v ruce pořádnej kus telefonu, dodneška mám na stole 3 hluboké ťukance jak jsem kamarádovi předváděl, že Bold vydrží všechno :D Ale je to individuální samozřejmě, chápu že si někdo na nízkou váhu potrpí.

  • LUKAS KOSIK:

   Nejdříve stížnosti na lehké „plastové“ telefony a když někdo vyrobí telefon s pořádného kovu (ne hliník), tak je to najednou nepřijatelné.

  • Přesně tak se připravuje argumentační pole proto, že čistě náhodou budou konstrukčně nejlepší iPhony z rozměklého levného hliníku :-)

   Ocel u Passportu vítám. Konečně telefon, kde bude kvalitní kov. Hmotnost sice bude vyšší, ale buď chci opravdovou konstrukční kvalitu nebo nízkou hmotnost.

  • To chápu, že je tam hromada železa a proto je to tak těžké. A co s tím telefonem jako zamýšlíte dělat? Zatloukat hřebíky, nebo co? :D Honit si pindíky, kdo má odolnější telefon? To vám nevadí, že dřív se stejně rozbije displej, než by se rozbil ocelový rámeček? :D

   Průměrná doba výměny telefonu je přes dva roky. Tolik myslím vydrží i plast. Při pádu pohlcuje (kvalitní) plast náraz možná ještě lépe. Ale působí to lacině a ošoupe se to. Ale to se ošoupe i hliník, ocel… Takže hlavní důvod je stejně estetický. Kupujete si jen poctivý dojem z přístroje. Než se stačí poškodit šasi, dávno bude telefon na skládce, protože zastará morálně. Když je to kvalitně udělané, vydrží i plastový telefon roky. Takže prostě nechápu, proč by to mělo být z oceli a vážit jako poctivě udělaný tablet. Vždyť je to pořád jen spotřební elektronika, ne dveře protiatomového bunkru.

   Spíš mi někdy přijde, že to není jen o výrobě poctivých (těžších) telefonů. Taková Nokia nevyrobí srovnatelně lehký telefon ať je z plastu, nebo hliníku, i kdyby se rozkrájela. Pořád bude vážit o 30 gramů více, než všechna konkurence. Podobně na tom bylo i Sony, než začalo zase držet krok s konkurencí. Obávám se, že BB je na tom dost podobně a že to není jen o kvalitně odvedené práci.

   A pro koho tyhle „poctivé“ telefony vlastně dělají? Pro tu hrstku skalních fandů co jim ještě zbyla? Tak tedy good luck. Povíme si to zase na konci roku, až budou výsledky počtu prodaných zařízení. ;)

  • Někomu prostě stačí základní funkce ořezaná na kost a koupí si Renault Thalia, protože ho to odveze (ty), a někdo umí ocenit i kvalitní konstrukci, materiály a proto koupí BMW (já) – protože se chce z věci i potěšit. Čím dřív pochopíš, že svět se netočí jak ty pískáš, tím lépe pro tebe.

   A ne – výsledky prodejů mě fakt nezajímají, nejsem už dítě a telefon si kupuju podle svých potřeb, ne podle potřeb vás, stáda.

  • Tohle ale není BMW, to je tank. Já se ale s telefonem nechystám jít do války… To ale ještě neznamená, že nejsem náročný klient. Naopak. Chci aby si dal výrobce maximální práci, aby bylo zařízení kvalitně zpracované, ale aby udělal vše proto, aby bylo i rozumně lehké. Myslím, že by to u BB šlo i lépe. Počty prodejů nemusí trápit vás, ale BB jistě trápí. Armádními speciály si ale prodeje nezvýší. ;)

  • Hele, prostě přišel nový typ zařízení, a ty jsi nervózní. Po letech stádního užívání displejových cihel nevíš co s ním, kvalitou převyšuje tvé potřeby, nechápeš důvod.

   Buď rád, že ti trh nabízí tvé mainstreamové Sony, Apple a Samsung, a nech BB lidem, co si umí vybrat sami a chtějí přecejen trochu vyšší kvalitu.

 2. Lukas Kosik

  Sorry Passport samozřejmě. :D

 3. passpport je jediný pokus výrobcov o nový prístup apple a daľši výrobcovia android mobilov len stará ohraná pesnička väčší displej

  viac MGHz .viac pixelov a žiadna nová myšlienka

  Otázne je ako príjmu Passport zákazníci

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).