Je to ještě bezpečné? Snapchat umí váš obličej vložit do videa

Snapchat Cameos 2

Fenomén deepfake videí děsí poslední dobu nejen bezpečnostní experty, ale také každého, kdo konzumuje obsah na internetu. Takzvané deepfakes jsou videa, která na první pohled připomínají skutečné nahrávky, nicméně se jedná pouze o mnohdy těžko rozpoznatelný podvrh. Sociální síť Snapchat nyní testuje novou funkci, se kterou snadno a rychle vytvořit podobný typ obsahu, naštěstí snadno rozpoznatelný.

Snapchat Cameos

Funkce dostala název Snapchat Cameos a jedná se zjednodušeně řečeno o „nalepení“ vlastního obličeje do videa. V aplikaci stačí vyfotit svůj obličej a následně si vybrat jedno z předvybraných videí, kde tvář můžete zakomponovat.

Nová funkce má za cíl oživit posílané zprávy a udržet krok s konkurencí v podobě Facebooku, který po neúspěšné akvizici Snapchatu vytrvale a úspěšně kopíruje funkce svého konkurenta.

Nutno podotknout, že v případě Cameos se nejedná tak úplně o vlastní nápad Snapchatu – podobnou funkci již dříve představily čínské aplikace Zao a JibJab. Doufejme, že Cameos zůstanou u snadno rozpoznatelných videí a nepokusí se videomontáže profesionalizovat.

snapchat cameo 2

V současné době jsou Snapchat Cameos dostupná pouze ve vybraných regionech malému množství uživatelů, nicméně k plošnému rozšíření dojde 18. prosince na platformy Android a iOS.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku