Jakou obnovovací frekvenci mají displeje Galaxy S22? To možná neví ani Samsung

Galaxy S22 Ultra 37

V minulém týdnu představené smartphony Galaxy S22 dostaly do výbavy displeje, u kterých Samsung slibuje perfektní zobrazovací schopnosti a díky adaptivní obnovovací frekvenci i úsporný chod. Podle stránek výrobce by měl vrcholný model Galaxy S22 Ultra měnit frekvenci mezi 1–120 Hz, zatímco u Galaxy S22 a S22+ se má obnovovací frekvence pohybovat mezi 10–120 Hz. Je tomu ale skutečně tak?

hz

Zvládá Galaxy S22(+) obnovovací frekvenci 10 Hz? Nejspíš ne

Podle ředitele Display Supply Chain Consultants (DSCC) Rosse Younga dostaly modely Galaxy S22 a S22+ „pouze“ LTPS displeje, což je starší a energeticky náročnější technologie, která není schopna dostat se na nízké hodnoty jako 10 Hz. Minimální obnovovací frekvence u těchto modelů tak zůstává stejná jako v loňském roce, tedy 48 Hz. Samsung sice měl na ukázku několik demo jednotek, které zvládaly i nižší frekvence, avšak nejednalo se o produkční kusy.

Jak bylo řečeno, nesprávné údaje se bohužel propsaly i do některých marketingových materiálů, ve kterých nyní panují rozpory – zatímco na webových stránkách Samsung uvádí 10–120 Hz, v infografice je již uvedena opravená hodnota 48–120 Hz.

Galaxy S22 S22plus infographic m

Jediný model, u kterého je hodnota obnovovací frekvence uvedena správně, je Galaxy S22 Ultra. Jeho displej je schopný překreslovat obraz rychlostí 1–120 Hz, za což vděčí modernější technologii LPTO nové generace.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku