Domů » Bleskovky » Jaké jsou nejprodávanější smartphony minulého čtvrtletí? Kraluje Apple

Jaké jsou nejprodávanější smartphony minulého čtvrtletí? Kraluje Apple

Podle reportu analytických agentur byl Apple v minulém kvartále z hlediska počtu prodaných telefonů až 4. největším výrobcem na světě. Statistika prodaných konkrétních modelů však hovoří ve prospěch jablečných telefonů, a to z důvodu poměrně úzkého portfolia.

canalys

Podle statistiky agentury Canalys byl nejprodávanějším smartphonem předchozího čtvrtletí iPhone 11, kterého se prodalo něco málo přes 16 milionů kusů. Druhá příčka pak patří iPhone SE, který s cca 10 miliony prodaných kusů jen lehce předčil bronzový smartphone Samsung Galaxy S21s. O pozice pod pódiem se dělí značky Samsung a Xiaomi, přičemž ve všech případech se jedná o smartphony z nižších cenových pater.

Zajímavé je, že v žebříčku se nenachází ani jeden smartphone značky Huawei, přestože se v minulém kvartále jednalo o tržní dvojku. Do žebříčku se nepropašoval ani jeden smartphone s podporou sítí 5G, jejich čas zjevně ještě nenadešel. Změna pravděpodobně přijde až v některém z příštích kvartálů s letošními iPhony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).