Jaká zařízení pro nás chystá HTC ?

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

HTC logoPodívejte se na seznam zařízení od společnosti HTC, se kterými bychom se měli v průběhu letošního a příštího roku setkat. U většiny komunikátorů není v současné době známo ještě spousta parametrů, avšak informace které se ven dostaly vám přinášíme v tomto článku. V textu se úmyslně nezmiňuji o Hermesovi a Star Trekovi, jelikož o těch už toho zde bylo napsáno celkem dost.

HTC MelodyHTC Muse – HTC Melody
Brzy po uvedení HTC Hermese a Star Treka na trh bychom se měli setkat s PocketPC HTC Melody (dříve HTC Muse). Jeho prodej je přichystán na třetí čtvrtletí tohoto roku, podrobné informace o \”můze” naleznete v tomto článku.

 

HTC MonetHTC Trilogy – HTC Monet
Změny názvu se dočkal i chystaný smartphone HTC Monet. Tento model bude obsahovat DAP modul, díky kterému bude možné sledovat speciální televizní vysílání operátora. Monet poběží, stejně jako všechny ostatní zde představené modely, na operačním systému Windows Mobile 5.0. Jaký procesor tepe uvnitř Moneta se nám zatím nepodařilo zjistit, ale tipoval bych že to bude klasika, tedy 200Mhz TI OMAP. Monet je vybaven kvalitním displejem s rozlišením 240x320px při 65k barvách, úhlopříčka je 2.2\”. S  pamětí na tom také není nejhůře, 128MB RAM a 64MB ROM by mělo pro běžného uživatele zcela stačit. O Monetovi si můžete přečíst více v tomto článku.

 

HTC MteORHTC Breeze – HTC MteOR
Na trhu by se měl velmi brzo objevit další chystaný smartphone, dříve známy jako HTC Breeze. V srdci MteORa se ukrývá rychlý 300Mhz procesor od Samsungu. Dovoláte se s ním téměř odkudkoliv, jelikož kromě tribandové GSM (900,1800,1900Mhz) podporuje i UMTS sítě. Pro videohovory slouží kamerka v pravém horním rohu. Špatně na tom není ani co se datové komunikace týká – Bluetooth, EDGE a GPRS uspokojí i ty náročnější uživatele, škoda je jen absence Wi-Fi. Příznivým parametrem je i tloušťka – 15mm. Jeho další hardwarové parametry naleznete v katalogu smartphonů.

 

HTC TrinityHTC Trinity
Dříve velmi slibně vypadající PocketPC bylo podle aktuálních informací ochuzeno o podporu technologii Wi-Fi a HSDPA. Počítalo se i s integrovaným GPS modulem, avšak ani ten nakonec nebude Trinity obsahovat a tak nám tento model nebude mít kromě futuristického designu moc co nabídnout.

Na internetu dále kolují informace o HTC zařízeních Artemis, Herald, Oxygen, Excalibur a Vera, ví se toho o nich zatím ale velmi málo.

HTC ArtemisHTC Artemis
PocketPC HTC Artemis bude obsahovat bohužel jen QVGA dotykový displej s rozlišením 240x320px. Nalezneme v něm tribandový GSM modul, podporu EDGE a GPRS (obojí třídy 10). Zajímavostí Artemise může být integrovaný GPS modul s čipem SiRF Star III. S okolím bude dále možné komunikovat přes Bluetooth verze 1.2.

O fotografie se bude starat 1.3Mpx fotoaparát. Slot pro paměťové karty je miniSD. A kdy se toto PocketPC objeví na trhu? Naplánovaný je konec roku 2006.

 

HTC Herald
Toto PocketPC by mělo být dalším pokračovatelem HTC Wizarda a HTC Hermese (že by tedy Vario 3 ?), avšak na tloušťku by mělo mít pouze 18mm, což je rozměr celkem příjemný. Stejně jako Hermes i Herald by měl nabídnout slot pro paměťové karty typu MicroSD. Server PDAclub.pl uvádí, že bychom se s ním mohli setkat už na konci roku 2006, ale osobně tomu moc nevěřím, jelikož na trh se nám teprve chystá Hermes (TyTN).

HTC Oxygen
Tento smartphone, ač se jedná o novinku nepřinese vůbec nic nového. Nabídne dokonce displej s rozlišením jen 176x220px, také kombinace 64MB RAM a 64MB ROM není zrovna vítězná a celkově na mě tento model působí velmi zastarale. Několik fotografií a další informace naleznete v tomto článku.

HTC Excalibur
Excalibur by měl být konkurentem nedávno uvedené \”ultratenké” Motoroly Q. Bude to tedy smartphone a měl by obsahovat vlastní QWERTY klávesnici, displej s rozlišením 320x240px. Další informace nejsou v tuto chvíli známy.

HTC Vera
Posledním zařízením je smartphone HTC Vera, o kterém se toho zatím také moc neví. Mělo by se jednat o nástupce Star Treka. Kromě klasických UMTS sítí by měl podporovat i přenosy dat přes HSDPA a v souvislosti s UMTS bude obsahovat dvě kamerky. Jednu 1.3Mpx pro focení a druhou CIF pro videohovory.

Které z prezentovaných zařízení je vaším favoritem ? Já jsem z očekávaných novinek možná trochu zklamaný, ani u jednoho zařízení není VGA displej a vypadá to tedy, že žádný nástupce současné vlajkové lodi HTC Universala se zatím nechystá… ale třeba nás HTC překvapí !

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku