TOPlist

Jaká je měsíční návštěvnost App Store? Apple musel odhalit čísla

iPhone
  • App Store pro iOS má v průměru 101 milionů aktivních uživatelů měsíčně 
  • Čísla musel Apple zveřejnit kvůli novým pravidlům EU 
  • Kvůli možnosti instalace aplikací z obchodů třetích stran možná brzy App Store ztratí své výsadní postavení 

V souladu s novými pravidly Evropské unie musel Apple odtajnit, kolik uživatelů používá jeho obchod s aplikacemi. Dostali jsme k dispozici velmi zajímavá čísla, která vypovídají o množství aktivních uživatelů na platformách značky Apple. Služba je pro každý operační systém hodnocena zvlášť, jedná se tedy o několik údajů namísto celkového počtu uživatelů App Store.

Asi není překvapením, že nejsilnější je App Store pro iOS, který za jeden měsíc využije v průměru 101 milionů lidí. Uživatelů iPadOS je s 23 miliony o poznání méně a na Macu se jedná o pouhých 6 milionů. U tvOS se bavíme o méně než jednom milionu uživatelů měsíčně a watchOS App Store má ještě méně návštěvníků. Podobně vyžívány jsou také služby Apple Books a Podcasts. Veškerá čísla jsou průměrem z druhé poloviny roku 2022.iphone 14 pro ios 16Nepřehlédněte

iOS 17 Evropanům nabídne exkluzivní funkci, Amerika ostrouhá

Odhalení množství uživatelů přišlo v souvislosti s novým aktem o digitálních službách v rámci EU. Nové pravidlo má sice platit pouze pro online platformy s více než 45 miliony uživateli měsíčně, takže Apple by měl správně přiznat pouze App Store pro iOS. Zveřejnil ale i čísla z ostatních platforem. Nová pravidla mají kromě jiného například chránit děti a omezovat fake news nebo lživé informace.

Evropská unie tlačí také na monopoly, což brzy zapříčiní i otevření iOS pro instalaci aplikací z třetích stran. Možná se tedy počet uživatelů App Store brzy začne zmenšovat.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku