Domů » Bleskovky » Jak si vede fotoaparát v HTC 10? Podle DxOMark je na špici

Jak si vede fotoaparát v HTC 10? Podle DxOMark je na špici

Vlajková loď tchajwanské společnosti HTC si odbyla svojí premiéru včera. HTC 10 nabízí špičkovou hardwarovou výbavu v čele s 5,2palcovým QuadHD displejem, čipsetem Snapdragon 820 od Qualcommu, 4 GB operační paměti a v neposlední řadě také s 12megapixelovým hlavním fotoaparátem. Jednotlivé pixely v čipu fotoaparátu jsou velké 1,55 mikronu (technologie UltraPixel) a ve spojení s optickou stabilizací obrazu a objektivem se světelností f/1.8, by se mělo jednat o recept na kvalitní snímky.

33

Právě na kvalitu fotoaparátu se zaměřil známý web DxOMark, který provádí srovnání napříč celým trhem se smartphony. Již ve včerejším článku jsme zmínili, že novinka získala celkové skóre 88 bodů, čímž se zařadila po bok Samsungu Galaxy S7 Edge (recenze).

Snímky z HTC 10 zabodovaly především velmi dobrým vykreslením detailů, přesným zaostřováním, nízkou úrovní šumu a přesným barevným podání. Jediná výraznější výtka směřuje k horší ostrosti v rozích snímků. DxOMark hodnotí i kvalita záznamu videa, které je rovněž na velmi vysoké úrovni. Hlavními klady je účinná stabilizace, dobré podání barev a vyvážení bílé, či rychlé a přesné automatické zaostřování. Celé hodnocení si můžete prohlédnout na webu DxOMark.

c

Po nepříliš přesvědčivých výsledcích starších vlajkových modelů od HTC se zdá, že se výrobci konečně povedlo vyvinout opravdu kvalitní smartphone ve všech ohledech. Model HTC 10 má před sebou nelehký úkol – na jeho prodejních úspěších bude pravděpodobně záviset osud celé společnosti. Novinka má velmi dobré předpoklady na úspěch.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments