Jak rychlé nabíjení nabídne Samsung Galaxy S22? Certifikace odhalila nové informace

Samsung Galaxy S22 Ultra Leaked

Výdrž na baterii je Achillovou patou současných chytrých telefonů. Technologie výroby baterií se už delší dobu nikam výrazněji neposunula a výrobci prozatím přišli pouze s alternativou v podobě úspornějších čipsetů, odladěného systému, vyšších kapacit akumulátoru a rychlejšího nabíjení.

Právě na rychlé nabíjení je v poslední době upřena velká pozornost. Ostatně takové Xiaomi 11T Pro nabídne rovnou v balení 120W adaptér, který zvládne z 0 na 100 procent dobít smartphone za zhruba 20 minut. Největší výrobce chytrých telefonů na světě, korejský gigant Samsung, nicméně ve vyšších rychlostech nabíjení evidentně budoucnost nevidí, alespoň co se týče chystané řady Galaxy S22.

samsung china certification
Čínská verze modelů z řady Galaxy S22 pravděpodobně dostane maximálně 25W nabíjení. Dá se očekávat, že shodné hodnoty budou mít i modely pro evropský trh.

Trojice chystaných smartphonů z řady Galaxy S22 podle uniklých informací z čínského certifikačního úřadu nabídne maximálně 25W nabíjení, což se sice dnes pomalu stává standardem ve střední třídě, ale od vlajkových modelů se přece jen čeká trochu více.

Nutno podotknout, že 25W nabíjení se dle certifikace týká pouze modelů určených pro čínský trh. Stejně tak se certifikace zabývá smartphony s čipsetem od Qualcommu, který v Evropě patrně nebude dostupný – Samsung totiž pro náš region dodával primárně modely s vlastním čipsetem Exynos. Odpovědi na otázku, jestli Samsung zůstane v otázce rychlosti nabíjení i nadále konzervativní, se dočkáme pravděpodobně začátkem příštího roku.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku