Sledujte nás na YouTube

Pro začátečníky: Jak odstranit účet na Facebooku?

Máte potíže s tím, abyste svůj telefon udrželi dál od těla a neubráníte se nutkání nepřetržitého sledování nově nasdílených fotografií či statusů vašich přátel? Nebo jste jednoduše procitli a zjistili, že vám Facebook moc zasahuje do osobního života? Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, účet na Facebooku se dá jednoduše odstranit a my vám poradíme, jak na to.

Jak deaktivovat nebo trvale smazat účet na Facebooku?

1. Přihlašte se do svého Facebook účtu.

2. Klikněte na malou šipku v horním modrém ovládacím panelu.

1

3. Vyberte možnost Nastavení.

2

4. V levém sloupci vyberte sekci Zabezpečení.

3

5. Vespod se nachází položka Deaktivace účtu, na kterou klikněte a následně vyberte možnost Deaktivujte svůj účet.

6. Můžete být požádáni o opětovné zadání vašeho hesla, zadejte jej.

7. Facebook vás bude chtít ještě trochu vyzpovídat a bude vás chtít od smazání či deaktivace účtu odradit. Pokud jste si naprosto jisti, že se chcete oprostit od digitálního světa, a vymazat tak svou digitální stopu, vyplňte důvody deaktivace účtu, zaklikněte možnost Odhlášení e-mailů a klikněte na tlačítko Deaktivace.

6

 • Pozn.: Facebook nabízí možnost ponechání účtu pro fungování Messengeru. Váš profilový obrázek zůstane netknutý, lidé s vámi budou moci komunikovat, vyhledat vás a označovat v příspěvcích.

8. V případě, že chcete u sebe mít i svou osobní složku, kterou vám precizně připravil Facebook, zavítejte opět do sekce Nastavení. Ihned vespod v sekci Obecné je položka „Stáhněte si soubor se svými daty z Facebooku”, pomocí které si stáhnete veškerá osobní data (fotografie, videa, příspěvky, konverzace).

0

9. Pokud vám deaktivace nestačí, můžete přistoupit k samotnému smazání celého účtu z povrchu zemského kliknutím na speciální odkaz. Jakmile smazání stvrdíte svým souhlasem, máte hotovo a jste volní.

7

Xaver Jandura

Milovník „road trip” cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

7 komentářů

 1. Nechce se mi věřit, že po smazání účtu dojde i ke kompletnímu smazání dat na jejich serverech…

  • Petr (neregistrovaný)

   Nedojde, ja to zkusil uz driv smazat ucet a po dvou letech jsem se zkusmo prihlasil a vse bylo jako driv, kdyz jsem to mazal.

   • onik81 (neregistrovaný)

    Dříve nešlo mazat a jen deaktivovat. Dnes je na výběr. Po smazání se smaže jen část. Část zůstává facebooku. Vím, že minimálně zprávy zůstanou v historii protistrany, ale na profil už se nikdo neprokliká. A tuším, že je taky ochranná lhůta. Během ní se může uživatel přihlásit a tím dá najevo, že chce smazání zrušit.

  • inzeraty (neregistrovaný)

   “Nechce se mi věřit, že po smazání účtu dojde i ke kompletnímu smazání dat na jejich serverech”
   Nedojde, dokonce jsem skončil na policii. Kdokoliv Vás vyzve k přátelství a Vy jej odmítnete, tak zůstává pro Vás skrytý informátor. A právě od těchto lidí Facebook získá informace o kterých ani nevíte. Facebook nebrat !!!

 2. Ano v podmínkách pro trvalém smazání přes ten odkaz to je, tuším že čtrnáct dní, pokud to člověk nevydrží a přihlásí zlse, proces že zruší a musí to podstoupit znovu.

 3. pavel (neregistrovaný)

  jo na schválení??!!!to jako dělá kdo? GOD?Vy mi taky!!!!

 4. inzeraty (neregistrovaný)

  Dobrý den.
  Již několik roků se snažíme zrušit (ne)existující účet na Facebooku.
  Je to několik let, kdy jsme obdrželi firemní (pohotovostní) “mobil”.
  A tak nám chodí zprávy, které se nás netýkají.
  Vzhledem k jejich obsahu, máme strach.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *