Domů » Bleskovky » Jak bude vypadat watchOS 6? Nový ciferník Siri a kruhy s měřením spánku

Jak bude vypadat watchOS 6? Nový ciferník Siri a kruhy s měřením spánku

Červen se nezadržitelně blíží a s ním i velká akce pro všechny fanoušky Applu – vývojářská konference WWDC. Na ní se pravděpodobně objeví také nová verze operačního systému pro hodinky Apple Watch, watchOS 6. Co nová verze přinese? Na to se podíval Matt Birchler, který každoročně zveřejňuje svou vizi toho, jakým směrem se bude systém pro hodinky Applu vyvíjet.

Mezi hlavní očekávané změny patří například redesignovaný ciferník Siri, který se objevil už ve watchOS 4. Birchler by rád viděl čistější vzhled a modulární styl infografik, který podle jeho renderů nevypadá vůbec špatně. S příchodem měření spánku se také očekává zobrazení kvality spánku v podobě kruhů, tak jako tomu je u sportovních aktivit. Z větších změn Birchler očekává také redesign doku, který by rád viděl v podobě matice, pro lepší přehlednost.

Velké změny se neočekávají

Z ostatních změn se pak očekávají například nové ciferníky, což se velmi pravděpodobně vyplní. Dále Birchler očekává těsnější propojení iPhonu a hodinek, lepší přesun dat s použitím Bluetooth pro aplikace třetích stran, neustále se zobrazující ciferníky, možnost pro třetí strany vytvářet si vlastní ciferníky, lepší automatickou detekci sportovní aktivity, zobrazení baterie iPhonu na hodinkách nebo větší nezávislost hodinek na telefonu.

Jaké změny byste ve watchOS rádi viděli vy? Dejte nám vědět do komentářů :-)

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).