Domů » Bleskovky » Jak bude vypadat Galaxy Fold 2? První obrázky naznačují masivní inovace

Jak bude vypadat Galaxy Fold 2? První obrázky naznačují masivní inovace

Galaxy Fold byl prvním vážným pokusem Samsungu dostat mezi lidi smartphone s ohebným displejem, byť form faktor mladšího véčkového Galaxy Z Flip dává o něco větší smysl. Galaxy Fold si však i přes některé své nedostatky fanoušky našel, a tak se nelze divit, že Samsung připravuje jeho přímého nástupce. Jaká pro něj chystá zlepšení? Odpověď přichází z německého webu Windows United.

galaxy fold 2 4
Koncept Samsung GalaxyFold 2 (zdroj obrázku: WindowsUnited)

Galaxy Fold 2: větší vnější displej a jiné rozmístění fotoaparátů

Redaktoři zmíněného webu posbírali veškeré spekulace, patentové přihlášky a interní informace a přetavili je do několika neoficiálních renderů. Pokud se alespoň zčásti potvrdí, čekají nás některé poměrně velké změny v návrhu celého zařízení.

galaxy fold 2 6
Koncept Samsung GalaxyFold 2 (zdroj obrázku: WindowsUnited)

Pravděpodobně největší novinkou se jeví roztažení vnějšího displeje prakticky přes téměř celou čelní plochu; malý vnější displej byl Samsungu Galaxy Fold poměrně hodně vyčítán, nové řešení by výrazně zvýšilo jeho použitelnost. Samsung prý uvažuje o doplnění tohoto displeje o selfie kamerku, která by měla zaujmout prostor ve výřezu při horní straně.

galaxy fold 2 2
Koncept Samsung GalaxyFold 2 (zdroj obrázku: WindowsUnited)

K redukci kamer by naopak mělo dojít uvnitř zařízení; tam prý máme očekávat pouze jeden snímač umístěný do otvoru v pravém horním rohu ohebného panelu. Vnitřní panel by tak měl být skutečně využitelný po celé své ploše.

galaxy fold 2 3
Koncept Samsung GalaxyFold 2 (zdroj obrázku: WindowsUnited)

Sestava fotoaparátů na zadní straně vypadá na renderech podobně jako v případě aktuálních vlajkových modelů řady Galaxy S20, hlavní otázka se bude točit zejména okolo hlavního snímače: použije Samsung tradiční 12Mpx senzor nebo sáhne po 108Mpx kameře z Galaxy S20 Ultra?

galaxy fold 2 1
Koncept Samsung GalaxyFold 2 (zdroj obrázku: WindowsUnited)

Integrovaný stylus S Pen

Velmi skloňovanou veličinou je podpora stylusu S Pen, který by dokonce mohl najít domov v šachtě uvnitř telefonu, byť zdířka není na žádném z renderů patrná. Otázka také visí nad tím, jak si s hrotem stylusu poradí vnitřní displej, který má obecně kvůli plastové ochraně horší odolnost vůči poškrábání.

galaxy fold 2 5
Koncept Samsung GalaxyFold 2 (zdroj obrázku: WindowsUnited)

Od Galaxy Fold 2 se očekává špičková vnitřní hardwarová výbava, srdcem se má stát čipset Qualcomm Snapdragon 865 s 16 GB RAM a podporou sítí 5G. K uvedení telefonu by mohlo dojít někdy v srpnu společně se smartphony řady Galaxy Note, byť kvůli pandemii COVID-19 může být tato tradiční premiéra odložena na později.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JP23
Uživatel
JP23
Offline

Nezbývá než doufat, že se Samsungu podaří odstranit neduhy, které skvěle popsal autor v téhle recenzi: [odkaz]

Narozdíl od většiny povrchních recencí jde tahle na dřeň a vystihuje bídu prvního Foldu.