Domů » Bleskovky » iPhone X Plus bude mít displej od Samsungu. Výroba začne v květnu

iPhone X Plus bude mít displej od Samsungu. Výroba začne v květnu

Jihokorejská společnost Samsung se i letos stane výhradním dodavatelem OLED panelů pro jablečné telefony. S výrobou by se mělo začít už na začátku května, aby se předešlo problémům se zpožděním prodejů. Předpokládá se, že Apple v září, kdy se obvykle koná představení nových modelů, přijde se třemi smartphony, z nichž dva budou mít na přední straně OLED displej stejně jako iPhone X.

Sestava složená z iPhone X, chystaným iPhone X Plus a také 7 Plus

S ohledem na očekávaný vysoký počet prodaných kusů novinek ze stáje Applu je pochopitelné, že  výroba (nejen) displejů začne během několika málo týdnů. Novinka s názvem X Plus (některé zdroje hovoří o pojmenování Xs Plus) přijde s OLED displejem o úhlopříčce 6,5 palce a designem vycházejícím z klasického „Xka“. Objevují se také informace o modelu Xs, který by mohl přijít s 5,8palcovým OLED displejem, ty však zatím nejsou blíže potvrzeny. Zahájení prodejů těchto telefonů se odhaduje na konec září.  To je téměř o měsíc dříve než loňský model X.

Recenze iPhone X: jablko s jasným rukopisem

Samsung nebo LG?

Původně se také spekulovalo, že na pozici hlavního výrobce organických displejů pro Apple vystřídá Samsung jiná jihokorejská společnost – LG. To však zatím zřejmě není schopné spolehlivě pokrýt veškerou poptávku, kterou můžeme opět očekávat v řádech desítek milionů zobrazovacích panelů. O pozici primárního dodavatele tak Samsung s největší pravděpodobností nepřijde.

iPhone X: recenze

Spolu s novinkami vybavenými OLED displeji se plánuje i levnější varianta, která bude využívat LCD displej. Prozatím víme, že by se mělo jednat o 6.1 palcové zařízení s designovými prvky iPhonu X, což znamená použití gest a implementace Face ID.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments