iPhone a periskopický teleobjektiv? Apple se osmělí možná už příští rok

990 450 iPhone 13 black

iPhony bezesporu patří mezi nejlépe fotící smartphony, ovšem v konkurenci ostatních značek v jedné disciplíně ztrácí – chybí jim teleobjektiv s pořádnou úrovní přiblížení. Zatímco iPhone 13 Pro disponuje trojnásobným optickým přiblížením, telefony s periskopickými kamerkami zvládají i desetinásobné. Dočkáme se od Applu v brzké době vylepšení?

Dodají nové teleobjektivy korejští Jahwa Electronics?

Podle korejského serveru TheElec Apple údajně uzavřel dohodu s novým dodavatelem komponent do iPhonů. Má jím být jihokorejská společnost Jahwa Electronics, která se zabývá vývojem a výrobou součástek mobilních fotoaparátů, zejména technologií optické stabilizace a autofokusu.

iPhone 13 Pro 1 1

Zástupci této firmy v minulých dnech oznámili velkou investici do nových továren v hodnotě 191 miliard wonů (asi 3,51 miliard korun), přičemž se spekuluje, že se v nich budou vyrábět komponenty pro příští iPhony. Zástupci Applu totiž závody Jahwa Electronics navštívili v minulém roce. Je tedy možné, že už tehdy byly položené základy nové dohody. U cupertinských je také běžnou praxí, že po svých partnerech žádají výstavbu nových linek pro exkluzivní výrobu komponent do vlastních zařízení.iPhone 13 Pro Light Blue Side FeNepřehlédněte

iPhone 15 Pro dostane periskopický fotoaparát s 10x přiblížením

Mluví se o tom, že Jahwa Electronics by mohla pro Apple vyvíjet a vyrábět optickou stabilizaci pro teleobjektivy, odvážné hlasy dokonce hovoří o periskopickém fotoaparátu s větší mírou přiblížení. O něm se ve spojení s iPhony spekuluje už několik let, jeho příchod dokonce predikuje uznávaný informátor Ming-Chi Kuo. Ten očekával, že periskopickou kameru uvidíme v jablečném telefonu už letos, ale nakonec svou předpověď o rok odsunul. Přijít by tedy měla příští rok.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku