Domů » Bleskovky » iPhone 8 a iPhone X: víme, kdy se začnou prodávat v ČR

iPhone 8 a iPhone X: víme, kdy se začnou prodávat v ČR

Apple včera představil tři nové iPhony – dva klasické modely iPhone 8 a 8 Plus (preview), a pak také jeden prémiový s označením iPhone X (preview). Z důvěryhodných zdrojů se k nám dostala informace, že by všechny tři telefony měly být v dohledné době dostupné i na českém trhu.

iPhone 8/8 Plus bude ve světě možné předobjednat od tohoto pátku, nicméně zatím nevíme, zda pouze ve světě, nebo i v České republice. Co ale víme, je termín zahájení prodeje. Zatímco ve světě se „osmička“ začne prodávat 22. září, u nás to bude o týden později – 29. září. Toto datum nám potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje. Pokud se vám nechce týden čekat, můžete se pro iPhone 8 vypravit do Německa, kde bude dostupný od 22. září (nezapomeňte si udělat online rezervaci, ať máte jistotu, že se na vás dostane).

Nové iPhony by do ČR měly dorazit včas, množství ale bude velice omezené

V případě iPhone X by se měl stíhat termín, který zazněl na keynote. To znamená, že předobjednávky budou spuštěny 27. října a samotný prodej začne v pátek 3. listopadu. Přesto se neradujte předčasně, podle našich informací bude zpočátku dostupné velmi omezené množství kusů, a to zejména u výročního modelu X. Snadno se tak může stát, že s první várkou českým distributorům dorazí jen desítky kusů a na další se bude čekat i několik týdnů.

Nové kusy zlevnily předchozí generace

Obě varianty iPhone 8 (klasická a Plus) přijdou na trh ve stříbrné, zlaté a vesmírně šedé barvě v kapacitách 64 a 256 GB. Cena menšího modelu startuje na 20 990 korunách, varianta s 256GB úložištěm přijde na 25 490 korun včetně DPH. iPhone 8 Plus s 64GB pamětí stojí 23 990 korun, 256GB varianta přijde na 28 490 korun.

Tip: podívejte se na srovnání hardwarových parametrů iPhone X, iPhone 8 Plus a iPhone 8

V případě prémiového modelu se připravte na slušný průvan na bankovním účtě. 64GB iPhone X bude stát 29 990 Kč, 256GB verze přijde dokonce na 34 490 Kč včetně DPH. Dostupný bude ve dvou barevných variantách – stříbrné a vesmírně šedé.

S příchodem nových modelů zlevnily ty staré, takže při nákupu loňských verzí můžete ušetřit více než 5 tisíc korun, naopak iPady šly s cenou nahoru (více informací).

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Subscribe
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments