Domů » Bleskovky » iPhone 7 v předobjednávkách trhá rekordy: Apple chce do konce roku prodat 100 milionů kusů

iPhone 7 v předobjednávkách trhá rekordy: Apple chce do konce roku prodat 100 milionů kusů

U nás si na nové iPhony ještě nějaký čas počkáme, v USA však již týden běží předobjednávky a zdá se, že se Apple letos opět trefil do černého. Přestože novinky nejsou nijak revoluční, hlásí američtí operátoři rekordní množství objednávek. A na jejich prohlášení pozitivně reagují i akcie kalifornské společnosti.

iphone_7_7

Ředitel amerického T-Mobile tvrdí, že objednávky iPhone 7 jsou největší v dějinách operátora, údajně až 4 × vyšší než v případě loňských modelů.

Sedmičkovým iPhonům se daří i u operátora Sprint, který hlásí 375% nárůst oproti loňsku. Operátor AT & T rovněž zaznamenal vyšší čísla předobjednávek než očekával, pouze u Verizonu se nové iPhony prodávají víceméně stejně jako loni.

Velký zájem je zejména o nové barevné varianty – temně černý model je u operátorů zcela vyprodán a další naskladnění je v nedohlednu.

jetblack

V posledních čtvrtletích prodeje iPhonů meziročně klesaly, jsme zvědaví, zda třetí a čtvrtý kvartál přinese obrat v další růst. Nakročeno mají cupertinští dobře, i když na první čísla si budeme muset počkat déle než obvykle – Apple tentokráte nezveřejní statistiku prodejů v prvním prodejním víkendu (více informací). Rozhodně to však neznamená, že by si Apple nevěřil, podle serveru Digitimes počítá do konce letošního roku s odbytem 100 milionů kusů, přitom ještě před nedávnem se spekulovalo o 85 milionech. O vývoji produkce nicméně rozhodnou finanční výsledky za třetí kvartál, které budou zveřejněny v říjnu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.