Domů » Bleskovky » Letos bez rekordu? Apple neprozradí, kolik iPhonů 7 prodal za první víkend

Letos bez rekordu? Apple neprozradí, kolik iPhonů 7 prodal za první víkend

Prodeje iPhonů zažily v posledních čtvrtletích meziroční poklesy a zdá se, že ani iPhone 7 (Plus) tyto poklesy nezastaví. V minulých letech se Apple rád chlubil, kolik prodal iPhonů prodal za první víkend, letos však od tohoto zvyku upustí. Má strach, že jich prodá méně než loni?

iphone7_plus

Apple tvrdí, že na vině jsou logistické problémy a že o počátečních prodejích rozhoduje zejména nabídka. Navíc rekordní čísla z prvních víkendů již prý nejsou pro Apple reprezentativní metrika pro investory a zákazníky.

O tom, že cupertinský gigant zřejmě není na vysokou poptávku připraven, svědčí i předobjednávky, které se ve vybraných zemích rozeběhly právě dnes. Po dvaceti minutách byly v USA některé modely (zejména v nové černé a temně černé barvě) vyprodány a jejich další dostupnost odsunuta na listopad. Podobná zkušenost panuje i v ostatních zemích v první vlně prodejů.

iphone7shippingestimatesslipping-800x459

Jsme zvědaví, zda se Applu podaří logistické problémy vypořádat a hlavně s jakými čísly se ve finančních výsledcích za třetí letošní kvartál pochlubí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
75 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments