Sledujte nás na YouTube

Ohnout nebo upustit na dlažbu. Nové iPhony podstupují první testy odolnosti

Každý rok se bezprostředně po zahájení prodejů nových iPhonů objeví jedinci, kteří neváhají utratit nemalé peníze za nové jablečné telefony, aby je před zraky kamer různými způsoby zlikvidovali. V loňském roce měla tato videa zvláště pikantní nádech, neboť tyto „testy“ zjistily, že není vůbec obtížné ohnout iPhone 6 Plus, což ostatně dosvědčil i náš redakční kus.

Apple letošní modely vyrobil z pevnějšího hliníku a zesílil jejich konstrukci, tudíž by k samovolnému ohnutí dojít nemělo. A jak iPhone 6s Plus dopadne při cíleném ohýbání?

Velmi dobře, k ohnutí je evidentně zapotřebí vynaložit takový tlak, ke kterému by v zadní kapse u kalhot dojít nemělo.

 
iPhone 6 Plus se dal ohnout mnohem snadněji

Apple u letošních modelů vyměnil ochranné sklo Gorilla Glass za sklo ion-X, které kryje například displej sportovní varianty hodinek Apple Watch. Testy odolnosti při pádu na dlažbu na sebe nenechaly dlouho čekat.

Pokud opravdu nemáte smůlu, že váš iPhone spadne na zem displejem dolů, má poměrně slušné šance, že si odnese jen pár škrábanců na hliníkovém rámu. Dopad na sklo s největší pravděpodobností vykouzlí nežádoucího „pavouka“, na funkci to však v testech nemělo žádný vliv.

Server TechSmartt měl dokonce to štěstí, že iPhone 6s Plus přežil pád ze tří metrů, zatímco menší model se odporoučel dříve. Opět ale platí, že pokud přístroj neupadne přímo na displej, má poměrně slušné šance vyváznout z pádu s několika málo ťukanci na hliníkovém rámu.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *