Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Ohnout nebo upustit na dlažbu. Nové iPhony podstupují první testy odolnosti

Ohnout nebo upustit na dlažbu. Nové iPhony podstupují první testy odolnosti

Každý rok se bezprostředně po zahájení prodejů nových iPhonů objeví jedinci, kteří neváhají utratit nemalé peníze za nové jablečné telefony, aby je před zraky kamer různými způsoby zlikvidovali. V loňském roce měla tato videa zvláště pikantní nádech, neboť tyto „testy“ zjistily, že není vůbec obtížné ohnout iPhone 6 Plus, což ostatně dosvědčil i náš redakční kus.

Apple letošní modely vyrobil z pevnějšího hliníku a zesílil jejich konstrukci, tudíž by k samovolnému ohnutí dojít nemělo. A jak iPhone 6s Plus dopadne při cíleném ohýbání?

Velmi dobře, k ohnutí je evidentně zapotřebí vynaložit takový tlak, ke kterému by v zadní kapse u kalhot dojít nemělo.

 
iPhone 6 Plus se dal ohnout mnohem snadněji

Apple u letošních modelů vyměnil ochranné sklo Gorilla Glass za sklo ion-X, které kryje například displej sportovní varianty hodinek Apple Watch. Testy odolnosti při pádu na dlažbu na sebe nenechaly dlouho čekat.

Pokud opravdu nemáte smůlu, že váš iPhone spadne na zem displejem dolů, má poměrně slušné šance, že si odnese jen pár škrábanců na hliníkovém rámu. Dopad na sklo s největší pravděpodobností vykouzlí nežádoucího „pavouka“, na funkci to však v testech nemělo žádný vliv.

Server TechSmartt měl dokonce to štěstí, že iPhone 6s Plus přežil pád ze tří metrů, zatímco menší model se odporoučel dříve. Opět ale platí, že pokud přístroj neupadne přímo na displej, má poměrně slušné šance vyváznout z pádu s několika málo ťukanci na hliníkovém rámu.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel