iPhone 5 bude představen v červnu a nabídne větší displej

S blížící se konferencí WWDC se začínají objevovat nové spekulace a zprávy o tom, co všechno nový iPhone 5 nabídne a kdy se dočkáme oficiálního představení.

WWDC je vývojářská konference Applu, na které jsme se už několikrát dočkali představení nového iPhonu (modely 3G, 3GS a 4) a nových verzí systému iOS. Konference se tradičně koná v San Franciscu a letošní termín byl stanoven na 11. – 15. června. Vstupenky na akci byly beznadějně vyprodány během několika hodin, zájem o tuto akci je totiž každoročně obrovský a vše nasvědčuje tomu, že právě zde Apple představí svůj nový iPhone 5.

Spekulací ohledně hardwarových parametrů a designu je mnoho. S jistotou můžeme zatím tvrdit snad jen to, že telefon nabídne menší tloušťku a větší displej. Nejčastěji se spekuluje o úhlopříčce rovné čtyři palce (agentuře Reuters to potvrdilo několik nezávislých zdrojů), ale v sázce je i verze se 4,3″ panelem (tuto informaci prosazuje The Wall Street Journal). Applu se mimochodem před několika dny podařilo získat doménu iPhone5.com, o kterou poměrně dlouho usiloval. A jen tak pro zajímavost – už jste si zkusili zjistit, do jakého čísla iPhonu jsou *.com domény registrované? Zkuste si za název produktu dosadit libovolné číslo do 100 a neuspějete.

 
Jeden z konceptů nového iPhone 5

Reuters dále zmiňuje, že výroba displejů pro nový iPhone už jede na plné obrátky a na starost ji mají tři společnosti – LG, Sharp a Japan Display. Agentuře se dále podařilo získat informaci o tom, že by telefon měl skutečně být představen už v červnu a do prodeje by se měl dostat na začátku srpna letošního roku, tak uvidíme, zda se tenhle měsíc skutečně stane svátkem všech jablečných příznivců.

Otázka zatím zůstává u použitého procesoru. Současný čip A5X, který byl použit v novém iPadu, by se do iPhonu nevešel. Je tedy možné, že novému iPhonu zůstane dvoujádrový procesor nebo se dočkáme úplně nové generace quad-core čipu A6. Spekuluje se také o podpoře NFC a 10Mpx fotoaparátu, tak uvidíme, zda se v červnu tyto prognózy naplní. Třešničkou na dortu by mohlo být využití slitiny tekutého kovu (LiquidMetal), na kterou má Apple patent a výhradní právo. LiquidMetal je při běžné teplotě extrémně odolný a tělo telefonu by tak mohlo být velice pevné. Analytici ale tvrdí, že na nasazení této technologie je ještě příliš brzo a další iPhone bude vyrobený ze standardních materiálů.


Další z fanouškovských konceptů jablečného telefonu nové generace 

Velice pravděpodobné je také to, že Apple na WWDC představí zbrusu novou verzi operačního systému iOS 6 a ve hře je i nová generace MacBooků. Server Bloomerg dnes přišel s informací, že pouze tři lidé z Applu věděli detailní informace o novém iPhone a jedním z nich byl i Steve Jobs, který se prý aktivně podílel právě na designu a finální podobě celého zařízení.

Zdroje: PocketNow, Bloomerg

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku