TOPlist

iPhone 15 nejspíše čeká výrazná změna. Dotkne se fotoaparátů

Zadní strana iPhonu 14 Pro
  • Fotomodul by se v případě iPhonů 15 měl dočkat proměny
  • Zda se bude týkat základních i Pro modelů, není jisté
  • Informace je potřeba brát s rezervou

Představení nových iPhonů je sice ještě daleko, nicméně spekulace na toto téma jako již tradičně běží naplno. S nejnovější přišel ShrimpApplePro, který na Twitteru reagoval na pravděpodobné technické parametry zveřejněné účtem Apple Hub.

Samotné specifikace nejsou nikterak převratné. Čtveřice iPhonů by měla spoléhat na displeje o velikosti 6,1“ a 6,7“ s Dynamickým ostrovem a 2.5D sklem. Základní modely poté nabídnou 48Mpx širokoúhlý fotoaparát, čipset A16 Bionic, 6 GB RAM a USB-C s rychlostmi odpovídající Lightningu, zatímco modely Pro se budou moci pochlubit titanovým rámem, periskopickým fotoaparátem s 6× či 10× optickým přiblížením (pouze Pro Max), čipsetem A17 Bionic, 8 GB RAM, Wi-Fi 6E a USB-C s rychlostmi odpovídajícími standardu Thunderbolt 3.Zadní strana iPhonu 14 ProNepřehlédněte

iPhone 15 Pro v prvních obrysech: titanové tělo, senzory místo tlačítek a výkonnější čipset

ShrimpApplePro si nicméně přisadil a zmínil možnou designovou změnu, která se týká fotoaparátů na zadní straně. Konkrétně by podle něj mělo dojít k přepracování fotomodulu, přičemž je velmi pravděpodobné, že ještě o něco málo naroste. Vzhledem k tomu, že leaker neposkytl více informací, je potřeba brát jeho informaci se značnou rezervou.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku