iPhone 13 Pro našel uplatnění v medicíně. Oční lékař si pochvaluje makro režim

iphone 13 Pro Max

iPhone 13 je v prodeji teprve chvíli, což ovšem neznamená, že se již nyní nenašli lidé, kteří dokáží využít jeho vylepšené fotoaparáty ne zcela typickým způsobem. Jedním z nich je oční lékař Tommy Korn, který během svých vyšetření jako pomůcku využívá právě iPhone 13 Pro.

Oči svých pacientů totiž vyšetřuje pomocí makro režimu, který je pro iPhone 13 Pro (Max) novinkou. Makro režim využívá širokoúhlý objektiv iPhonu 13 Pro (Max) a umožňuje zachytit detaily fotografovaného objektu už od 2 centimetrů.

macroretina
Dokumentace uzdravování pacienta po transplantaci rohovky

Detailní makro fotografie očí využil doktor Tommy Korn například u svého pacienta po transplantaci rohovky, jež vedla k bolestivému oděru rohovky. Fotografie lékař používá ke sledování rychlosti hojení oděru. Společně s kolegou Jeffrey Lewisem jsou přesvědčeni, že makro režim iPhonu 13 Pro (Max) napomůže rychlejšímu rozvoji oboru telemedicíny.

Není to přitom poprvé, kdy doktor Korn využil zařízení od Applu pro pomoc svým pacientům. Minulý rok v listopadu například využil vlastnoručně napsanou aplikaci na platformě CareKit, která pomáhala jeho pacientům po chirurgickém zákroku, například upozorněními na braní léků či informacemi o jejich léčbě, které dostávali přímo na své Apple Watch.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku