Domů » Bleskovky » iPhone 13 Pro Max v testu odolnosti. Keramické sklo nepřestává překvapovat

iPhone 13 Pro Max v testu odolnosti. Keramické sklo nepřestává překvapovat

Minulý týden začal Apple prodávat nové iPhony, a i když první várka začala z pultů poměrně rychle mizet, jeden exemplář iPhonu 13 Pro Max se dostal i do rukou youtubera Zacka Nelsona z kanálu JerryRigEverything. Asi není zapotřebí zmiňovat, že telefon čekala nepříjemná tortura. Jak v ní obstál?

A few things Apple hasn't told you... - iPhone 13 Pro Max Durability Test!

iPhone 13 Pro Max: nejodolnější smartphone současnosti?

Pokud zapomeneme na iPhone 6 Plus a aféru bendgate, musíme podotknout, že Apple umí vyrábět velmi robustní smartphony. iPhone 13 Pro Max je toho jasným důkazem – tělo má z nerezové oceli, vydrží potopení až do hloubky 6 metrů a jeho displej pokrývá ochranné sklo Ceramic Shield. O tom si může spousta pogumovaných odolných telefonů jen zdát.

iphone 13 pro max 07

Jak prokázal test JerryRigEverything, je to právě sklo Ceramic Shield, které vykazuje viditelné konkurenční výhody. Předně je o něco obtížnější je poškrábat; sice se podvolí při kontaktu s materiálem o Mohsově tvrdosti 6 a vyšší, škrábance jsou však méně viditelné než na konkurenčních tvrzených sklech. Je vlastně až s podivem, že na čočky fotoaparátů Apple používá „safírové“ sklo, které ve skutečnosti poskytuje stejnou odolnost, byť by ve skutečnosti měla být vyšší. Tenhle příběh už ale známe.

Nepřehlédněte: Apple Watch 3: připlácet za safír se nevyplatí, poškrábe se stejně jako odolné sklo

 

Keramická ochrana displeje překvapila v testu ještě jednou, a to v kontaktu s přímým ohněm. Zatímco u jiných displejů je po několika vteřinách patrná barevná deformace jednotlivých pixelů, u iPhonu 13 Pro Max se se zobrazovačem nestalo vůbec nic; pouze se poškodila oleofobní vrstva na ochranném skle.

Ze závěrečné fáze testu spočívající v pokusu o ohnutí vyšel iPhone bez ztráty kytičky, ocelový rám zjevně něco ustojí. iPhone 13 Pro Max je tak opravdu adeptem na jeden z nejodolnějších běžných smartphonů současnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Súhlas ip12 pro max je aj po roku ako nový a to ho naozaj nešetrím

  2. Tak další důvod pro upgrade můj iphone 11 se poškrábe jen vidí klíče nemluvě o tom když se s nimi setká v kapse.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).