TOPlist

iPhone 12 Pro v testu DxOMark: k nejlepším chybí pouze krůček

Apple iPhone 12 Pro 013

Fotografická laboratoř DxOMark otestovala jeden z fotograficky nejlépe vybavených smartphonů současnosti – iPhone 12 Pro. Ten nabízí rozumnou a univerzální sestavu fotoaparátů, a nadto přihazuje ještě LiDAR, který z hlediska tradiční fotografie a záznamu videa napomáhá v přesném a rychlém ostření.

Apple iPhone 12 Pro 001

iPhone 12 Pro: těsně pod vrcholem

Redaktoři DxOMark ohodnotili iPhone 12 Pro poměrně vysokým skóre 128 bodů, které stačilo na dělené čtvrté místo v souhrnném žebříčku. Oproti minulé generaci je zlepšení pouze mírné, nový systém kamer exceluje zejména v záznamu videa, kde je díky Dolby Vision působivý široký dynamický rozsah. DxOMark také iPhone 12 Pro chválí za přesné ostření a expozici za všech podmínek, slušné podání barev za umělého osvětlení, příjemnou kresbu detailů za většiny podmínek a také za účinnou stabilizaci videa.

iPhone 12 Pro má ještě drobné rezervy v omezeném dynamickém kontrastu ve fotografiích, časté modré a zelené odlesky ve venkovních záběrech, objevující se šum a ztráta detailů za slabšího osvětlení, občas se objevující obrazové artefakty nebo posun barev. iPhone 12 Pro by také mohl zklamat uživatele, kteří touží po velkých úrovních přiblížení; Apple se drží poměrně konzervativních teleobjektivů, takže v přiblížení vzdálenějších objektů je na tom lépe konkurence s periskopickými kamerami.

dxo

I tak ale čerstvá jablečná novinka v testu nezklamala. Doufáme, že se samostatného testu dočká i varianta Max, která disponuje odlišnou sestavou fotoaparátů – hlavní snímač má větší velikost a stabilizaci přímo na čipu, rozdílný je i teleobjektiv s horší světelností, zato s větší mírou přiblížení.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku