Domů » Bleskovky » iPhone 12 je prodejní trhák. O které varianty mají Češi největší zájem?

iPhone 12 je prodejní trhák. O které varianty mají Češi největší zájem?

Na oficiální představení novinek od Applu si budeme muset ještě pár dní počkat, konkrétně do 14. září 19:00 našeho času. O tom, že iPhone 13 a případně také Apple Watch Series 7 budou prodejním hitem, není mnoho pochyb. Jak na tom ale byla při uvedení na trh aktuální řada iPhone 12? To napoví prodejní data od českého resellera Apple iWant.

iphone 12 uvodni
O iPhone 12 je v Česku velký zájem

„Hned po spuštění předobjednávek na e-shopu jsme loni evidovali několik tisíc zájemců o nové telefony,“ říká Miloslav Winter, produktový manažer iWant. O velkém zájmu o tehdy nově představené modely iPhone 12 svědčí i to, jak se zvýšil počet předobjednávek oproti modelům řady 11. „Pokud srovnáme počet předobjednávek a objednávek řady 11 a 12 v prvním měsíci od spuštění předprodejů, zájem o modely iPhone 12 byl i přes covidovou pandemii o 52 procent vyšší,“ doplňuje Winter.

O které modely, barvy a kapacity byl největší zájem?

Nejvíce objednávek v období od spuštění předprodejů mobilů iPhone 12 až po začátek letošního září evidovali v iWantu na iPhone 12 Pro, který následoval iPhone 12 a iPhone 12 mini. Největší zájem měli lidé o černou barvu, tu si vybralo 19 procent lidí. Následovala grafitově šedá (16 %) a tichomořsky modrá (15 %). Co se týče velikosti úložiště, preferovali lidé nejvíce modely se 128GB pamětí (52 %).

„Zákazníky nejvíce zaujal model iPhone 12 Pro, celkově nám tvořil 32 procent všech objednávek. Na druhém místě se pak umístil iPhone 12 s 27 procenty, třetí byl iPhone 12 mini s 25 procenty. iPhone 12 Pro Max si pak objednalo 16 procent našich zákazníků,“ vypočítává Winter.

Co se týče regionálního zájmu o modely, na prvním místě byla samozřejmě Praha. Zde se z celkového množství modelů, které si zákazníci pořídili v kamenných prodejnách iWant, prodalo celkem 36 %. „Pokud ovšem vezmeme v úvahu další města, nejvíce telefonů jsme prodali v Plzni (17 %), následují České Budějovice s 12 %, na čtvrtém místě byl Liberec s 11 %,“ dodává Winter.

Jestli se stejného zájmu o různé varianty dočkáme i u iPhonu 13, na to si budeme muset počkat.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).