Domů » Bleskovky » iPhone 11 údajně umí reverzní bezdrátové nabíjení. Apple funkci blokuje softwarově

iPhone 11 údajně umí reverzní bezdrátové nabíjení. Apple funkci blokuje softwarově

Apple v minulém týdnu představil nové iPhony, které do výbavy dostaly spoustu vylepšení stávajících funkcí, avšak těch zcela nových je pomálu. Spekulovalo se například o přidání reverzního bezdrátového dobíjení pro hodinky Apple Watch nebo sluchátka AirPods, toho jsme se ale bohužel nedočkali.

Podle nejnovějšího zjištění bloggera Sonnyho Dicksona Apple tuto funkci skutečně plánoval a nové iPhony 11 a 11 Pro (zřejmě tak i 11 Pro Max) dokonce potřebný hardware obsahují. Funkce je ale blokována softwarově, přičemž se pravděpodobně jedná o jednu ze změn na poslední chvíli. Důvody tohoto rozhodnutí jsou nejisté – analytik Ming-Chi Kuo se domnívá, že účinnost reverzního nabíjení nesplňovala přísné požadavky Apple a proto se rozhodl ji opustit, je ale také možné, že se zatím jedná pouze o spící funkci, kterou probudí některé z příštích desetinkových updatů iOS.

iphone 11 2

Na otázku, zda skutečně nové iPhony skutečně obsahují potřebný hardware pro oboustranné bezdrátové nabíjení, odpoví rozborky telefonů, které se nepochybně objeví tento týden krátce po spuštění jejich prodejů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.