Domů » Bleskovky » iPhone 11 by se brzy mohl dočkat podpory speciálního fotopříslušenství

iPhone 11 by se brzy mohl dočkat podpory speciálního fotopříslušenství

Pro jablečné telefony není doplňkové příslušenství pro focení ničím neobvyklým. Svůj fotografický um si doposud mohou majitelé iPhonu vylepšit skrze příslušenství podporující technologii Bluetooth. Tomu by však mělo být zadostiučiněno s nejnovějšími smartphony od Applu.

Nová možnost připojení dodatečného příslušenství by v následujících měsících mohlo přinést velké zjednodušení. Připojit by se tak daly nejen svítilny, ale i blesk, a to vše za pomocí Lightning konektoru a pod taktovkou licencovaného programu „Made for iPhone“.

iphone flashlight
Letošní iPhony by se brzy mohl dočkat podpory speciálního fotopříslušenství

Tím by mělo dojít k výraznému zlepšení kompatibility a možnosti využít příslušenství třetích stran v kombinaci s nativní aplikací pro focení bez jakéhokoliv zpoždění. Zatím jsou všechny dodatečné doplňky ve vývoji a bude ještě nějakou dobu trvat, než jim Apple dá zelenou. Dočkat bychom se tak mohli krytu s baterií a svítilnou v jednom elegantním provedení, ale pouze u posledních modelů iPhonů 11.

Jak vnímáte focení iPhonem? Dokázali byste využít potenciál chystaného příslušenství, nebo jste spokojení s tím, co aktuální řada nabízí?

Martin Šlat

Milovník technologií, seriálů a fantasy literatury. Tak trochu bloger a amatérský fotograf. iOvce, která nepotřebuje mít nejnovější produkty od Applu a nehaní ostatní platformy, protože ví, že svět nejsou jen nakousnutá jablka – proto využívejte své technologie v míru.

Diskuze k článku

  1. Blesk napájený přes lightning…vtipné ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).