iPadOS 15 dostane novou domovskou obrazovku. Z iMessage se stane sociální síť

ipad apple watch iphone

Nejnovější generace tabletů iPad Pro se pyšní čipsetem Apple M1, mají tedy stejně velký výkon jako poslední jablečné počítače. V „plnohodnotném“ pracovním využití je brzdí pouze operační systém iPadOS, který vzešel z mobilního iOS, a jeho schopnosti jsou v některých činnostech omezující. V letošním roce bychom se ale měli dočkat několika zlepšení.

Nová domovská obrazovka

Podle informací serveru Bloomberg například iPadOS dorovná iOS ve schopnostech domovské obrazovky, na kterou bude možné umisťovat widgety do mřížky mezi klasické ikony. Ke změnám má dojít i na zamykací obrazovce, avšak v této oblasti zatím neznáme žádné podrobnosti.

ipad pro

iPadOS 15 a iOS 15 také mají dostat několik změn v rozhraní. Upraveny mají být notifikace, které se budou měnit na základě stavu uživatele. Přímo z kontrolního centra si budete moci nastavit, jakým způsobem mají chodit oznámení ve chvílích, kdy pracujete, řídíte automobil, sportujete apod. Na základě nastaveného stavu bude také možné nastavit automatické odpovědi na příchozí zprávy.

iMessage jako sociální síť

Novinky má dostat i aplikace iMessage, která se částečně promění z komunikačního nástroje na sociální síť. Spekuluje se však, že tato proměna je zatím v počáteční fázi vývoje a nemusela by být v iOS 15 hotová; možná tak dorazí v některém z dalších desetinkových updatů.

Softwarové novinky ve svých operačních systémech Apple představí na vývojářské konferenci WWDC, která se letos odehraje mezi 7. a 11. červnem. Představené novinky pak budou běžným uživatelům dostupné letos na podzim.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku