Domů » Bleskovky » iPad mini 6 odložen. Na vině je nedostatek čipů

iPad mini 6 odložen. Na vině je nedostatek čipů

Nedostatek čipů dopadá jak na malé hráče, tak na ty velké. Zatímco Samsung byl nucen kvůli nedostatku vyřadit z letošního portfolia nástupce řady Note, Apple se také musí uskromnit. Nikoli tím, že by některý ze svých výrobků musel z cyklu vynechat, ale jeden z jeho produktů bude muset počkat, než na něho příděl cenných čipů vyjde.

iPad mini 6 se bohužel dočkal odkladu

Černého Petra si vytáhl iPad mini 6, který má letos doplnit portfolio tabletů od Applu. Podle původních odhadů měl na trh přijít v první polovině roku 2021, nicméně pravděpodobně z důvodu nedostatku komponent dorazí cenově dostupný iPad až v druhé polovině letošního roku. Od odkladu si Apple rovněž slibuje lepší rozvrstvení zisků v rámci svého tabletového portfolia.

Apple iPad mini
Velké změny iPad mini 6 nečekají

Nový iPad mini 6 má podle odhadů přinést 8,4″ displej s tenčími rámečky. Chybět nebude ani domovské tlačítko se čtečkou otisků prstů Touch ID a Lightning port. Designová stránka iPadu mini 6 má být alespoň prozatím víceméně zachována. Do budoucna nicméně Apple údajně počítá s nasazením miniLED displeje, jako to již udělal u 12,9″ iPadu Pro.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. nevím, nevím...

    Tohle mě mrzí…
    V pravý čas. Velikost mobilů, jak se rok od roku zvětšovala, tak teď už druhým rokem stagnuje. A těch 8 a půl palce je tak akorát.
    Uvidíme, jak se v případě tabletu podaří přenést do menšího měřítka technologickou výbavu, tak jak se mu to daří u iPhonu.
    Nesmí být v rámci možných ústupků, cítit že jde o kompromisní zařízení.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).