Domů » Bleskovky » Apple pro vývojáře vydal finální verze iOS 9, WatchOS 2 a El Capitan. Vyšla také první beta iOS 9.1

Apple pro vývojáře vydal finální verze iOS 9, WatchOS 2 a El Capitan. Vyšla také první beta iOS 9.1

Apple dnes pro vývojáře uvolnil finální verze (tzv. GM – Golden Master) systému iOS 9 pro iPhony a iPady, watchOS 2 pro Apple Watch a El Capitan pro počítače a MacBooky. Pro běžné uživatele bude finální verze iOS 9 dostupná 16. září a očekáváme, že stejné datum bude platit pro 2. verzi watchOS. Finální verze OS X El Capitan bude pro uživatele k dispozici 30. září.

V tichosti se na vývojářském portálu objevila také první beta verze systému iOS 9.1, o kterém Apple zatím nic neřekl a ani nevíme, jaké nové funkce tato verze nabízí. Do redakčního iPhone 6 Plus už jsme novou betu nahráli a zatím jsme narazili jen na nové emoji smajlíky. Doufejme, že se později objeví podrobnější informace, jelikož my jsme systém prolezli důkladně a nic zásadního jsme neobjevily.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Kaspik (neregistrovaný)

    iOS 9 beta 1 obsahuje funkční novinky pro 3DTouch, takže je najít nemůžete. Nový iPhone půjde do prodeje s touto verzí iOS.

  2. M-All (neregistrovaný)

    nevím jestli zrovna redakce u keynote spala, když o Watch OS 2 mluvilo, ale bylo oznámeno, že Watch OS 2 bude stejně jako iOS 9 uvolněn 16.9., není důvod něco očekávat, když je update oficiálně potrvzený.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).