Domů » Bleskovky » iOS 12.2 přinese 4 nové animoji a podporu falešného 5G

iOS 12.2 přinese 4 nové animoji a podporu falešného 5G

Apple v tomto týdnu vydal druhou testovací verzi systému iOS 12.2, která přináší 4 velké novinky – sovu, žraloka, kance a sovu. Právě tato zvířata přibydou do funkce Animoji, která se tak rozšíří na 24 postav. Nové charaktery mají některé speciální dovednosti – žirafa například při pohybu uživatelova obočí stříhá ušima, žralok umí pořádně vycenit zuby.

Falešné 5G od AT&T

Kromě nových animoji přináší iOS 12.2 podporu „5G E“. Uvozovky jsou na místě, americký operátor AT&T totiž na území USA spustil síť 5G Evolution, což je v podstatě pouze přejmenované LTE využívající agregaci dat. Tímto způsobem však LTE podporují i další operátoři, a rozhodně se nepouštějí do takto odvážného marketingového označení, které uživatelé současných iPhonů uvidí i na svých displejích.

Apple přitom bude v zavádění podpory 5G mezi posledními, první 5G iPhony mají přijít až v září příštího roku.

Qualcomm vs. Apple: soudní třenice zřejmě zpomalí příchod 5G do iPhonů

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

34 komentářů

 1. „4 velké novinky – sovu, žraloka, kance a sovu.“

  Klobouk dolů, před tímto dětským OS, to přesně chybělo, aby se z toho stal dospělý systém. :-D

  „Apple přitom bude v zavádění podpory 5G mezi posledními.“

  To vlastně ve všem, je mezi posledními.

  • Co nového přinesla tvá Lumia? Oh…

  • Continuum. Dnes Samsung a Huawei sa opicia po Win10M. Tmavy rezim. Android a iOS ho stale nemaju. Zmena DPI systemu plus zmena velkosti fontov. Synchronizacia fotiek do cloudu, neviem ako IOS ale Android s tym prisiel neskor. Allways on, ako prva to mala Nokia na Symbiane a potom na windowse a Android sa inspiroval u nej. Ovladanie perom, to priniesol iPad ako velku novinku, ale stare Windows Mobile to mali aj ked sice len ako jediný sposob ovladania :)

  • Kopírují, ale hned napoprvé dokázali udělat použitelnější variantu Continua. MS z nějakého důvodu Continuum zanechal v betaverzi s nedodělky, nemožností používat okna a podobně.

   „Ovladanie perom, to priniesol iPad ako velku novinku, ale stare Windows Mobile to mali aj ked sice len ako jediný sposob ovladania“

   To jsou úplně dvě jiné věci. WM spoléhal na stylus a ovládání UI OS. iPad nemá stylus ale volitelné pero sloužící ke kreslení, či psaní, ne k ovládání OS.

   Jinak jo. :)

  • Po WIN10M tmavý režim? Mám za to, že WP měli tmavý režim v základu. Po vzoru čeho? Kalkulačky? :D A continuum nikde nevidim, srry :D iPad nemá ovládání perem :D Je vidět, že se v tom moc nevyznáš :-)

  • nevyznas sa v tom ty. lebo si napisal ze nic nepriniesol a nieco sa naslo. Inak sorry za duplicitu, robotovi SM sa nepacilo slovo o.p.i.c.i.a., hmmmmm

  • Nepředpokládam, že by ti došlo, že když se vyjadřuji k novince, že jsem se ptal na to, co nového Lumie přinesly. Vzhledem k tomu, že jsou totálně pod drnem, tak očividně nic nového narozdíl od Apple nepřinesly ;-)

  • Mobilní Windows mají takový náskok, že to iOS bude ještě dohánět léta, až se naučí věci dávno bežné.

  • V každé skupině jsou lidé, kteří tu skupinu spíše znepříjemňují v očích druhých. Většinou přehnanou zarytostí a řečmi přebarvenými tak, aby jejich věc byla ta nejlepší a ostatní ble.

  • „Mobilní Windows mají takový náskok, že to iOS bude ještě dohánět léta, až se naučí věci dávno bežné.“ hahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha

  • Tak oni už mají hotovo. Jsou napřed před konkurencí. Už ladí jen ptákoviny a nikam se neženou. Nemají kam. Teď je na tahu konkurence.

 2. „žirafa například při pohybu uživatelova obočí stříhá ušima, žralok umí pořádně vycenit zuby.“
  A jaký je smysl těchto kravín?

  • nic, je to blbina na hraní :-) Nevím, jestli je důležitý o tom psát článek… krom toho že se toho chytí zas místní postižencí.

  • Proč hned postiženci? Když se vždy píše o nových animoji jako o horkých novinkách v ios, tak lidé čekají větší smysl, než jenom nový xicht v přitroublé hre.

  • „která přináší 4 velké novinky sovu, žraloka, kance a sovu“
   Já nevím jak vy, ale mě hned ta ironie došla. :D

  • No to je právě ono. Viz to co píše tray. Jako chápu, že někdo se v aktualizacích iOS nevyzná, ale my, co tyto zařízení používáme fakt nečekáme velké novinky při přechodu 12.1 na 12.2 :D Postiženec je ten, kdo přiběhne skritizovat apple pro to, že mu nepříjde přechod mezi desetinovými patchi dostatečně revoluční.

  • Však já to mám na Huawei taky. Je to ptakovina. Vlastně Huawei to má jen jako demonstraci, že takovou kravinu zvládnou taky ?

  • Johny, postiženec je ten, kdo hned začne útočit, když se jenom zeptám. Ne, nečekám velké novinky při přechodu z 12.1 na 12.2. Ale ani jsem nečekal že taková ptákovina bude součástí OS Stačilo kdyby to bylo jenom ve storu ne? Proto jsem nevěděl jestli mi neuniká hlubší smysl.

  • Ježiš já ale absolutně nemluvil o tobe :D Ono je to součástí iMessage. Jako taky za tim nevidim nic extra. Je to docela zábava to čas od času někomu poslat, ale nevytrhne tě to. Doma jsme se tomu docela zasmáli. Jak řikam, nevidím důvod o tom psát článek.

  • Na co je odezírání mimiky? Hadej, psal jsem to hned při uvedení TrueDepth kamery..

  • cuni: Ne, otazka zni, na co je zirafa strihajici usima. Jako vzdy zmateny cunik nechape psany text. A hadat nemusime co si rikal, urcite to byly stejne nesmysly jako tohle.

  • Ale uvědom si, že stříhá ušima při pohybu obočí – tedy odezírání mimiky.. kdyby se místo toho zobrazil červený nápis “obočí” tak už je to ok? To jen proto, že je to znázorněné žirafou, tě to tak vytáčí?

 3. No on ten článek je napsaný tak, že opravdu celkem dělá z iOS nástroj pro malé děti. Bohužel místní redaktoři neumí pořádně překládat. V tom názvu mělo být …TAKÉ přinese…..
  jinak celkem dobrou sumarizaci najdete nahttps://9to5mac.com/2019/02/04/apple-releasing-ios-12-2-and-watchos-5-2-developer-beta-2-later-today/
  ale je tam hodně obrázků tak to asi už automatický translator nezvládne ;-) :-D

  • No, od Karaska je to asi zamer, netaji se tim, ze je rad, kdyz se Applu neco nepovede. Obcas je holt potreba pomoci stylem „psani“.

  • Karásek je místní DE8lL.

 4. A pak se divme že jejich FaceTime nefunguje tak jak má a odposlouchávají lidi, když se Apple radši zaměří na kraviny než aby řešili bezpečnost aplikace.

  • htcjirka: Ty tohle řešíš? Od kdy, novinka….

  • Aha. V Applu mají jeden tým. Tým který má na starosti animoji a bezpečnost OS. Takže když se dělá na animoji, nedělá se nic jiného. ?
   Nechápu, jak si mohou pořád toto lidi myslet. Pořád to píšou i u MS.

 5. „Tímto způsobem však LTE podporují i další operátoři, a rozhodně se nepouštějí do takto odvážného marketingového označení“

  Vždyť O2 dnes v reklamách regulérně nabízí „supermoderní 5G“ a prý budete s jejich sítí o krok napřed nebo co. A když se jich zeptáte na fcb tak se ohánějí argumentem „síť je rychlá“

  Takže to, co je v USA označeno za odvážné či bulvární je tady zcela běžné.

 6. Nádhera :) Sebranka polotupých opic ječí a točí se na hlavě aniž by vůbec vlastnila iPhone.

 7. Je nádherné, kolik fans a kolik zájmu budí společnost Apple, jo, ta firma má budoucnost těžce v paži. I taková blbost a kolik lidí to zajímá. Hezké.

  • Protože je strašná pr*el, jak íovce kolem sebe kopou :-D

  • Nj, tak ale zase na druhou stranu lepší než totální rezignace u Androidu….

 8. Co příznivce mobilních Windows, to postižený pacoš.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).