Domů » Bleskovky » iOS 10.1 naučí iPhone 7 Plus pracovat s hloubkou ostrosti

iOS 10.1 naučí iPhone 7 Plus pracovat s hloubkou ostrosti

Kalifornská společnost Apple vydala vůbec první beta verzi iOS 10.1 určenou pro registrované vývojáře. Aktualizace přináší do nativní aplikace Fotoaparát nový režim Portrét, kterým bude disponovat pouze větší iPhone 7 Plus (preview) s duálním fotoaparátem.

Režim Portrét (bokeh) má za úkol vytvářet u pořízené fotografie dojem, že byla vyfocena profesionálním fotografickým vybavením. Při focení v tomto speciálním režimu využívá iPhone 7 Plus informací z obou čoček – jeden fotoaparát se „soustředí“ na focený objekt a druhý na okolní scénu (práce s hloubkou ostrosti). Společnost Apple se k této technologii dostala díky akvizici firmy LiNx.

iOS 10.1 vymáčkne z fotoaparátů iPhone 7 Plus ještě více
iOS 10.1 vymáčkne z fotoaparátů iPhone 7 Plus ještě více

Výsledkem je ostrá fotografie fotografovaného objektu s rozostřeným pozadím (bokeh) a mírným 3D efektem, přičemž míra rozostření (DoF) je plně v režii uživatele. Apple tuto funkci prezentoval již v den představení iPhone 7 Plus 7. září, do operačního systému iOS 10 však zavítala teprve až nyní. Pospolu s betou iOS 10.1 byly vydány i beta verze macOS Sierra 10.12.1, tvOS 10.0.1 a Xcode 8.1.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments