Domů » Bleskovky » Intel změřil výkon svých posledních procesorů po záplatování: dopady jsou minimální

Intel změřil výkon svých posledních procesorů po záplatování: dopady jsou minimální

Mediální humbuk okolo zranitelností Meltdown a Spectre pomalu utichá, stále je ale spousta zařízení, která ještě čekají na aktualizaci. Nejvíce postižená jsou zařízení s procesory od Intelu, kterému tato aféra ubrala nejen na popularitě, ale i na ceně akcií. Intel se proto nyní snaží být maximálně vstřícný, což dokazuje i v novém prohlášení.

V něm slibuje, že bude v informování o opravách zabezpečení mnohem transparentnější. Do 15. ledna chce Intel poskytnout updaty pro 90 procent vlastních procesorů vyrobených v posledních pěti letech, do konce ledna by se měl oprav dočkat zbytek. Většina zařízení nicméně dostane update později, neboť jejich majitelé musí počkat na update firmwaru vydaných výrobcem. Zatím se naštěstí podle Intelu neobjevily žádné informace, že by byly nalezené zranitelnosti nějakým způsobem zneužity.

Microsoft uvádí, jaký dopad budou mít Meltdown a Spectre na výkon: výrazně si pohorší servery

Intel se také vyjádřil k mnohokrát propíranému poklesu výkonnosti, konkrétně poskytl výsledky benchmarků čtyř svých procesorů Intel Core i7 různých generací před a po aktualizaci. Z výsledků je patrné, že výkonnostní dopad se v drtivé většině případů počítá na jednotky procent, mnohdy je zcela nepozorovatelný. Procesory Intel Core osmé a sedmé generace jsou průměrně zpomaleny o 6 procent, šestá generace zhruba o osm. Paradoxně menší výkonnostní dopad byl zaznamenán na konfiguracích s pevnými disky oproti SSD.

Běžný uživatel by prakticky neměl zpomalení registrovat, mnohem větší dopady pocítí podle Microsoftu majitelé serverů. Intel plánuje vydat benchmarky ze serverových platforem dodat v následujících dnech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments