Domů » Bleskovky » Intel dostal povolenku k obchodování s Huawei. O stejnou žádá i Qualcomm

Intel dostal povolenku k obchodování s Huawei. O stejnou žádá i Qualcomm

Společnost Huawei zažívá v posledních měsících krušné chvíle. Kvůli restrikcím amerického ministerstva obchodu s ní nesmí obchodovat žádná americká firma, stejně tak Huawei nesmí odebírat komponenty, při jejichž vývoji/výrobě byly použité americké technologie. Čínský výrobce tak postupně přišel o dodávky čipů od TSMC, o displeje od Samsungu a od LG, a nejnověji také o fotočipy od Sony.

Intel může obchodovat s Huawei

Naštěstí pro Huawei americké ministerstvo obchodu stále uděluje vybraným americkým firmám výjimky, v tomto týdnu ji například obdržela společnost Intel. Americký gigant tak může poskytovat Huawei své procesory, tudíž počítačový byznys čínské firmy by mohl být alespoň na chvíli mimo ohrožení.

intel

Horší je to ve světě smartphonů, kde zatím Huawei nemá náhradního dodavatele čipsetů. Mobilní čipy vlastního návrhu vyrobené v TSMC odebírat nemůže a žádná jiná firma výjimku od ministerstva obchodu neobdržela. Postupně o ni žádaly společnosti SMIC, SK Hynix, MediaTek a Qualcomm, ovšem zatím přišla odpověď pouze SK Hynix. Zamítavá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments