Domů » Bleskovky » Intel dostal povolenku k obchodování s Huawei. O stejnou žádá i Qualcomm

Intel dostal povolenku k obchodování s Huawei. O stejnou žádá i Qualcomm

Společnost Huawei zažívá v posledních měsících krušné chvíle. Kvůli restrikcím amerického ministerstva obchodu s ní nesmí obchodovat žádná americká firma, stejně tak Huawei nesmí odebírat komponenty, při jejichž vývoji/výrobě byly použité americké technologie. Čínský výrobce tak postupně přišel o dodávky čipů od TSMC, o displeje od Samsungu a od LG, a nejnověji také o fotočipy od Sony.

Intel může obchodovat s Huawei

Naštěstí pro Huawei americké ministerstvo obchodu stále uděluje vybraným americkým firmám výjimky, v tomto týdnu ji například obdržela společnost Intel. Americký gigant tak může poskytovat Huawei své procesory, tudíž počítačový byznys čínské firmy by mohl být alespoň na chvíli mimo ohrožení.

intel

Horší je to ve světě smartphonů, kde zatím Huawei nemá náhradního dodavatele čipsetů. Mobilní čipy vlastního návrhu vyrobené v TSMC odebírat nemůže a žádná jiná firma výjimku od ministerstva obchodu neobdržela. Postupně o ni žádaly společnosti SMIC, SK Hynix, MediaTek a Qualcomm, ovšem zatím přišla odpověď pouze SK Hynix. Zamítavá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. marastudna 50

  Po pravdě řečeno,jakožto obyčejný člověk,který toto čte,se v tom ztrácí!!!Takže Jeden dostane vyjímku,druhý Ne,ted info,že i Sony nebude dodávat svoje fotosnímače,opravdu už to pomalu by se v tom pes vyznal.

  • Taky si říkám. To je vše co vyrábí Samsung,Sony,LG atd vyráběno americkými technologiemi?

  • Zalezi ake mas konexie a aku hrubu obalku.

  • Je to jen business, nehledej v tom spravedlnost nebo poctivost, jde „jenom“ o prachy.
   A je před volbami, takže Trump se musí předvést, že hrdě chrání národní bezpečnost a blahobyt amerických občanů 😝

  • Tady jde hlavně o trh se smartphony, tam „hujahej“ měl velké zisky, to se samozřejmě USA nelíbilo. Spolupráce s Intelem = výroba notebooků (popř. tabletů) s Windows, tam „hujahej“ nikoho ohrozit nemůže…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).