Domů » Bleskovky » Insideři dostávají nové sestavení Windows 10: vylepšuje Edge a práci s emoji

Insideři dostávají nové sestavení Windows 10: vylepšuje Edge a práci s emoji

Microsoft vypustil nový testovací build systému Windows 10 s číslem 17046, který přináší drobné změny a několik příslibů do budoucna.

Novinky v Microsoft Edge

Vylepšoval se prohlížeč Edge, který nově umí automaticky doplňovat položky ve formulářích (jméno, adresa, apod.) za základě předchozích vyplnění.

 

Vyplňované údaje se navíc budou synchronizovat mezi jednotlivými zařízeními s Windows 10, odstranit je bude možné v rozšířeném nastavení prohlížeče.

V Edge také bude možné zvětšit či zmenšit řádkování textu, což se může hodit například při čtení elektronických knih.

Rychlý přístup k nastavení univerzálních aplikací

Pokud chcete uvést aplikaci do továrního nastavení nebo spravovat její doplňky, bude mít od tohoto sestavení snazší cestu. Namísto klasického Nastavení > Aplikace > Aplikace a funkce > výběr jména aplikace > upřesnit možnosti postačí kliknout pravým tlačítkem myši na dlaždici aplikace a vybrat položku nastavení.

V budoucnu se má tato položka stát univerzálním místem, odkud se budou spravovat veškerá nastavení, týkající se dané aplikace.

Vylepšené psaní emoji

Microsoft také vylepšil dotykovou klávesnici, která nově umí našeptávat emoji na základě napsaného textu ve všech podporovaných jazycích.

Pokud jste si zvykli vkládat emoji ze speciálního panelu vyvolaného klávesovou zkratkou „WIN + .“, můžete nově vložit více smajlíků najedou a teprve poté zavřít emoji panel klávesou ESC. Dosud bylo možné vložit pouze jeden smajlík, načež se panel zavřel.

Známé chyby

Microsoft také zveřejnil seznam chyb, které se v tomto sestavení nacházejí:

  • Pokud máte stále problémy se špatným fungováním aplikací Pošta, Cortana nebo funkce našeptávač, případně vám chybí nějaké aplikace jako Windows Media Player, dozvíte se více informací o tom, jak problém řešit ve Feedback hubu
  • Některé hry od studia Tencet, jako League of Legends nebo NBA2k mohou spadnout na zelenou obrazovku smrti
  • Připojení k VPN sítím využívající vlastní vyskakující okna mohou skončit errorem 720
  • Stále nefunguje příjem všech notifikací z Cortany
  • Vývojáři aplikací aktuálně nemají možnost odesílat x86 aplikace z x64 systému
  • Některé dynamické jednotky (zveřejněné zde) se v systému nenačtou, data na nich však zůstanou nedotčena
  • Po updatu ze sestavení 17035 a pozdějšího se ztratí některé jazykové slovníky, a není například možné ruční psaní v japonštině či tradiční čínštině.

Co se chystá v dalších sestaveních?

Microsoft stále k testování nedal k dispozici zrušené funkce z podzimního Creators Updatu, jako je Timeline nebo univerzální multiplatformní schránka. Kromě toho připravuje nové vyhledávání (více informací) a také rychlé párování Bluetooth zařízení, které bude fungovat podobně jako nedávno oznámená funkce Fast Pair pro Android – postačí přiblížit zařízení k počítači a potvrdit párování z oznámení.

Google představil Fast Pair: bleskurychlé připojování sluchátek přes Bluetooth

Další novinkou, co se chystá, bude možnost stahování (a nakupování) fontů z Microsoft Store, už dnes se v něm například nachází písmo Arial Nova.

Arial Nova
Cena: Zdarma

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. ten setting pro aplikace parad a :)

    • nič v zlom posledný update mi odrovnal ovladače grafiky, zo spánku sa nepreberie, no neprebral ešte nikdy ,BSOD je stále

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).